İyi Parti’den Kocamaz ile temas iddiasına yanıt: Gelen her türlü teklife açığız

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, MHP tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmeyen Burhanettin Kocamaz’a partilerinden aday olup olmayacağı yönündeki soruya açık uçlu yanıt verdi. İyi Parti olarak Mersin’de hiçbir kişi ya da şahsa bir adaylık teklifinde bulunmadıklarını ifade eden Kavuncu, “Gelecek her türlü teklifi de değerlendiriyoruz. Bizimle birlikte hareket eden bölgesinde öne çıkmış her aday doğru bir adım atmış olur. Fakat bize bu yönde ulaşmış herhangi bir talep yok. Her adaylık isteği bulunana eşit mesafede oluruz. Belirli kriterlerimiz var o kriterlere göre değerlendiririz” şeklinde cevap verdi.

İyi Parti’den Kocamaz ile temas iddiasına yanıt: Gelen her türlü teklife açığız
İyi Parti’den Kocamaz ile temas iddiasına yanıt: Gelen her türlü teklife açığız admin
Bu içerik 1623 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK          

-İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu,Mersin Milletvekilleri Behiç Çelik, Hakan Sıdalı, Antalya Milletvekili Tuba Çokal ve İl Başkanı Servet Koca ile birlikte Mersin Gazeteciler Cemiyeti BaşkanıTurgay Demirtaş’ı ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kavuncu, “İyiler Kervanı Yolda” projesi kapsamında Mersin’de bulunduklarını kaydetti. Ziyaretlerinin  3 tane amacının bulunduğunu ifade eden Kavuncu,

“Yeni atanan İl Başkanımıza Genel Merkezimizin desteğini vermek ve kendisine bundan sonra yapacağı faaliyetlerle arkasında olduğumuzu hissettirmek. Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlerle ilgili bir nevi hazırlık. Hem bölgenin problemlerini tespit etmek hemde bir takım değerlendirmeler yapmak amacıyla bunu bir fırsat olarak kullandık. Bir diğer amacımızda yerel basın mensupları ile bir araya gelerek elimizden geldiğince partimizin gündemdeki konularla alakalı duruşunu anlatmak” diye konuştu.

İyi Parti olarak 3 ana konuya ehemmiyet verdiklerini anlatan Kavuncu şöyle devam etti: “Birincisi 24 Haziran’da Türkiye yeni bir sisteme geçti. Bu geçilen sistem bugün yaşadığımız bir çok problemlerin ana kaynağını oluşturuyor. Bu yeni sistemle alakalı yaşanan sıkıntıları biz dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz. Bu tek adam rejimi hemen her alanda kendini hissettirmeye başladı. Her şey düzelecek dendi. Ekonomi çok daha kötüye gitti. Varlık fonundan tutunda devletin bir çok kurumu artık tek bir merkezden, tek bir yerden yapılan atamalarla adeta ülkede tek bir kişinin sözü geçer hale geldi. Ekonomide yaşadığımız sıkıntılarda yine buna bağlıdır. Hem döviz kurundaki artış hem kontrol edilemeyen enflasyon artık söz olmaktan çıktı. Vatandaşın canını yakmaya başladı. Vatandaş her gün etiket yapıştırılması ile uğradığı zamla önümüzdeki kışı nasıl geçireceğinin derdine düşmüş. Biz İyi Parti olarak bütün bu problemleri çözecek iktidara aday bir partiyiz. Kadrolaramız çok güçlü ve bütün bu problemleri çözecek ehil kadrolara sahibiz.”

DIŞ POLİTİKA HEZEYANLARLA YÖNETİLEN BİR HALE GELDİ

Dış politikada ülkenin bir karmaşa yaşadığına dikkat çeken Kavuncu “Dış politika nceden yaklaşık son derece analitikti. Fakat bunlar, monşerler denilen bir zihniyetle dış politikada akılcı, analitik yaklaşımlardan tamamen hezeyanlarla yönetilen bir hale gelmiştir. Bunun sonucu olarak Suriye’den gelen mülteciler nedeniyle baş başa kaldığı problemlerle hissediyoruz. Bunların hepsi bir birini tetikliyor. Bütün bunları çözecek olan halkımızdır. Önümüzdeki 31 Mart’ta bu tepkiye verecek” diye konuştu.

Gittikleri yerlerde esnafın, iş adamanın çarkını döndürmekte zorlandığını, iflasların kobilerde çok daha ciddi boyutlara ulaştığını, önümüzdeki dönemde borçlarını çevirmekte ciddi sıkıntı çektiğini gördüklerini anlatan Kavuncu “Bu borçların yapılandırılması ile iligili bizden de destek istendi. Zor  bir süreçten geçiyoruz ama dediğim gibi her şey demokratik yollarla, demokratik sistem içinde çözmek en sağlıklı yol” ifadelerini kullandı.

Kavuncu yerel seçimlerde herhangi bir parti ile ittifak yapıp yapmayacakları yönündeki soruya “Yerel seçimlerle alakalı bizim şu anda yönetim olarak bizim böyle bir çalışmamız yok. Tamamen tek başımıza girecekmiş gibi bütün hazırlığımızı yapıyoruz. Öyle de olmak zorunda. Bölgenin sorunlarını, öne çıkan problemlerini tespit edip bu problemleri çözebilecek en liyakat sahibi en ehil adayı tespit etmek. Şu anda gündemimizdeki ana konu bu. Fakat böyle bir ihtiyaç oluşursa, komuoyundan bu yönde bir zorlama, bir talep olursa veya bize herhangi bir teklif gelirse bunu da partinin ilgili kurulları değerlendirir. Gerekli açıklama kamuoyuna yapılır. Bugün özel bir çalışmamız yok. Mersin için şu an için kararlaştırdığımız bir aday yok. Fakat değerlendirmeler yapılıyor” şeklinde cevap verdi.

ADAYLIK İSTEĞİ BULUNANANA EŞİT MESAFEDEYİZ

Bir basın mensubunun partisi tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına tekrar aday gösterilmeyen Burhanettin Kocamaz’ın İyi Partiden aday olacağının söylendiği ve sosyal medyada bu şekilde söylentilerin dolaştığı yönündeki sorusuna Kavuncu şöyle cevap verdi:

“Biz İyi Parti olarak Mersin’de hiçbir kişi yada şahsa bir adaylık teklifinde bulunmadık. Biz partimizin yapılandırılması teşkilatlarımızın revizyonu ile şu anda meşgulüz. Gelecek her türlü teklifide değerlendiriyoruz. Şu anda mecliste gurubu bulunan 5.5 milyon vatandaşın oyunu almış bir partiyiz. Bizimle birlikte hareket eden, bölgesinde öne çıkmış her aday doğru bir adım atmış olur. Gelebilecek her türlü talebi biz değerlendiririz. Fakat bize bu yönde ulaşmış herhangi bir talep yok. Bizim bu yönde bir talebimiz yok. Ama dediğim gibi her adaylık isteği bulunana eşit mesafede oluruz. Belirli kriterlerimiz var. O kriterlere göre değerlendiririz. Sosyal medyadaki haberler bizden kaynaklı değil.”                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı