Sportif Yetenek Taraması Bilgilendirme toplantısı yapıldı

​Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan, projenin 1 Ekim 2018, 18 Ocak 2019 tarihleri arasında Mersin'in tüm ilçelerinde okuyan ilkokul 3. sınıfta okuyan öğrencilere uzman antrenörler ve Beden Eğitimi Öğretmenleri eşliğinde yapılmaya devam edeceğini bildirdi.

Sportif Yetenek Taraması Bilgilendirme toplantısı yapıldı
Sportif Yetenek Taraması Bilgilendirme toplantısı yapıldı admin
Bu içerik 749 kez okundu.

-Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında tüm yurtta uygulamaya konulan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” İlçe Müdürleri bilgilendirme toplantısı Mersin İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan Başkanlığında yapıldı.

Bu yıl hayata geçen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, 1 Ekim 2018, 18 Ocak 2019 tarihleri arasında Mersin'in tüm ilçelerinde okuyan ilkokul 3. sınıfta okuyan öğrencilere uzman antrenörler ve Beden Eğitimi Öğretmenleri eşliğinde yapılmaya devam edecek. 

 Edip Buran Spor Salonu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Spor Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan, Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, İlçe Müdürleri Ahmet Tarakçı, Göksel Tuna, Murat Tarsuslu, Adem Kılıç ve Spor servisi şefi Ufuk Akbaş katıldı.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan, projenin ülkemizin spor geleceği açısından önemini belirterek şunları söyledi, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında hayata geçen ve Türk Spor tarihimizin en büyük alt yapı projelerinden biri olan bu proje ile İl geneli tespit edilen okullarda okuyan İlkokul 3. sınıf öğrencileri testlere tabii tutulup, yeni yeteneklerin Türk sporuna kazandırılması sağlanacak. Yapılan testler sonunda başarılı olan çocuklarımız yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda farklı spor branşlarına yönlendirilecekler. Siz değerli İlçe Müdürlerimize bu önemli projenin bilgilendirme toplantısına katılımları duyarlılıkları ve özverilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. (Bülten)

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort