Briç Turnuvası’nda kupa sevinci

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Briç Spor Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen Briç turnuvasında dereceye giren sporcular düzenlenen törenle kupalarını alırken, sporculara toplam 20 bin TL ödül verildi.

Briç Turnuvası’nda kupa sevinci
Briç Turnuvası’nda kupa sevinci admin
Bu içerik 522 kez okundu.

 

-Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Briç Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en uzun soluklu turnuvaları arasında yer alan ‘34. Uluslararası Mersin Briç Turnuvası’nda ödüller sahiplerini buldu.Mersin büyükşehir belediyesi basın merkezinden yapılan açıklama göre

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen 34. Uluslararası Mersin Briç Turnuvası Ödül Töreni’ne Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Türkiye Briç Federasyonu Bölge Temsilcisi Tahsin Vurgun, Türkiye Briç Federasyonu Genel Koordinatörü Ali Uçar, Türkiye Briç Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Fikret Ak, Mersin Briç Kulübü Başkanı Dr. İbrahim Kerem, Adana Briç Kulübü Başkanı Hikmet Dörtkaş, Hatay Briç Kulübü Başkanı Selim Çelenk, Yenişehir Briç Kulübü Başkanı Aydın Altuntaş,  meclis üyeleri ve sporcular katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan, gerçekleşen ödül töreninde yaptığı konuşmada,“Mersin, tarımıyla, sanayisiyle, turizmiyle çok özel bir şehir. Sayın Başkanımız göreve geldiğinde bu güzelliklerin içerisine bir de spor şehri kimliğini ekleyelim dedi. Vaatlerinden bir tanesi de buydu. Göreve geldiğinden bu tarafa eskileri devam ettirirken, üzerine yenileri de koyarak bu günlere geldik. Mersin’de hem uluslararası hem de ulusal çok özel spor etkinlikleri yapılır. Başkanımız dediği gibi burayı bir spor kenti yaptı. Daha da büyüyerek devam edecek inşallah” dedi.

Briç sporunun çok özel bir spor olduğundan söz açan Başkan Vekili Tufan, “Yakın zamana kadar bilineni çok fazla yoktu. Çok yaygın bir spor değildi ama artık kulüpler kuruldu, federasyonu kuruldu. Şimdi bilhassa gençlerimiz arasında daha yaygın hale geldi ve daha da gelişerek devam edeceğini ümit ediyoruz. Sizleri burada görmekten ve misafir etmekten, bu turnuvaya ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. Artık günümüzde spor en önemli iletişim araçlarından bir tanesi. Çünkü katılımcılar geliyor bu şehri görüyor ya da yurt dışından geliyorsa bu ülkeyi görüyor. Buradan inşallah iyi intibalarla ayrılırsınız diye ümit ediyoruz. Mersinimizi gittiğiniz yerlerde güzellikleriyle anlatırsınız. O bakımdan spor çok özel bir iletişim aracı oldu. Ülkelerin ve şehirlerin tanıtımında çok özel roller oynuyor” şeklinde konuştu.

Mersin Briç Kulübü Başkanı Dr. İbrahim Kerem ise konuşmasında, “5 yıldır olduğu gibi bu yıl da desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz‘a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir ata sporu olan briçe herkesin Mersin Büyükşehir Belediyesi gibi destek vermelerini ümit ediyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar” diye belirtti.

Türkiye’nin en uzun soluklu ve en geleneksel briç turnuvası olma özelliğini taşıyan 34. Mersin Uluslararası Briç Festivali’nde tüm müsabakalar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Turnuvaya, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından çok sayıda oyuncu katıldı. Yunanistan, Romanya ve Çek Cumhuriyeti’nden 11 oyuncunun katıldığı turnuvada, 3 adet özel ikili, 1 adet takım şampiyonası ile 1 adet açık ikili müsabaka gerçekleşti. Festivalde birçok kategoride yarışan sporcular, dereceye girebilmek için mücadele etti. Türkiye’nin farklı birçok ilinden oyuncuların katılım gösterdiği müsabakaların ardından dereceye giren sporcular düzenlenen törenle kupalarını alırken, sporculara toplam 20 bin TL ödül verildi.

Protokol üyeleri ve sporcular ile çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından tören sona erdi. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort