Vali Su’dan İlköğretim Haftası mesajı

​Vali Su Mesajında, " Eğitimde istediğimiz başarıya ulaşmamızda en büyük sorumluluğu, gelecek nesilleri yetiştirmek gibi kutsal bir görevi özveri ile yerine getirme gayretinde olan saygıdeğer öğretmenlerimiz üstlenmektedir.” Dedi

Vali Su’dan İlköğretim Haftası mesajı
Vali Su’dan İlköğretim Haftası mesajı admin
Bu içerik 344 kez okundu.

 Mersin Valisi Ali İhsan Su,ilköğretim haftası dolayı dolayısıyla  bir mesaj yayımladı.Mesajında,nitelikli eğitim imkânı sunan milletlerin daima bir adım önde olduklarını belirten Vali Su şunları söyledi:“Birey ve toplumların gelişmişlik ölçütlerinin başında eğitim gelmektedir. Bu nedenle çocuk ve gençlerine nitelikli eğitim imkânı sunan milletler daima bir adım önde olmuşlardır.

Ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına taşıma ve milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefine ancak eğitim ile ulaşabileceğimizin bilinci içerisindeyiz.Bu çerçevede geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en iyi koşullarda eğitim almaları için okullarımızın fiziki ve teknik standartlarını sürekli geliştirmeye, dersliklerimizi son teknoloji eğitim cihazları ve çağdaş materyallerle donatmaya devam etmekteyiz.

Aynı zamanda okullarımızı, çocuklarımızın sosyal, sportif ve kültürel becerilerini daha da geliştirecek donatılar ile zenginleştirmek, onları tam bir eğitim yuvası haline getirmek için yoğun çaba harcamaktayız.

Elbette eğitimde istediğimiz başarıya ulaşmamızda en büyük sorumluluğu, gelecek nesilleri yetiştirmek gibi kutsal bir görevi özveri ile yerine getirme gayretinde olan saygıdeğer öğretmenlerimiz üstlenmektedir.

Bu nedenle başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimiz ve öğrencilerimiz ile eğitimin tüm bileşenlerinin uyum içerisinde, üzerlerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygularla, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm eğitim camiası için başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı