Dernekler platformundan birlik beraberlik vurgusu

22 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu Mersin Dernekler Platformu kentin sorunlara ortak çözüm bulma konusunda birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Dernekler platformundan birlik beraberlik vurgusu
Dernekler platformundan birlik beraberlik vurgusu admin
Bu içerik 453 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

‘Sensin bir eksiğiz’ sloganıyla harekete geçen Dernekler Platformu Navona Otelde basın mensupları ile bir araya geldi. 22 Dernek adına Platform sözcüsü Vanlılar Derneği Başkanı Murat Karahan bir açıklama yaptı.

Mersin’in barış, hoşgörü ve kardeşlik şehri olduğunu ifade eden Karahan “Mersinde farklı coğrafyalarda doğmuş, kültürleri, inançları farklı, doydukları yer Mersin olan çok sayıda insanın yaşadığını kaydetti. Dernekler olarak sorumluluk bilinci ile bir araya geldiklerini anlatan Karahan, “Mersinimizin sosyo-kültürel, ekonomik değerlerine değer katan kişiler olarak kardeşlik şehri Mersinin sorunlarına çözümleyici bir bakış açısıyla farkındalık yaratacak, başta sosyo- kültürel projeleri akil ve vicdan sahibi güzel insanlarla yol yürümek olacak” şeklinde konuştu.

“Mersinde başta göç, işsizlik, alt yapı, çevre, yeşil alan, kadın, gençlik, çarpık kentleşme, kentsel dünüşüm, ulaşım engelli hakları gibi konularda sorunların tespiti ve çözüm yolları konusunda projeleri hazırlayıp hayata geçmesini sağlayacağız” diyen Karahan, Mersinimizi yöneten idari erkan ve seçilmişlerimizle Belediye Başkanları ve milletvekilerimizle el ele vererek çözümcül yaklaşımlarla,’ acılar paylaştıkça azalır, sevinçler paylaştıkça çoğalır’ deyimi ile hareket edip Mersinimizin değerine değer katmak ve stk’lar arası ilişkileri daha sağlıklı bir zeminde buluşturup çözüm odaklı çalışmalar yapacağız. Sivil Toplum örgütleri olarak sorunlara dikkat çekip var olan sorunları çözmek istiyoruz. Herkese eşit mesafede olacağız ve hiç bir partinin de arka bahçesi olmayacağız” şeklinde konuştu.

Mersin’in çağdaş ve yaşanabilir bir kent olması için mücadele edeceklerini anlatan Karahan şunları kaydetti: “Kültürel ve sosyal çalışmalara ağırlık vereceğiz. Bu platform kartopu gibi büyüdükçe büyüyecek. Her kesimden, her inançtan stk’lara kucak açmış bu oluşum Mersin’in sesi, sorunların çözüm adresi olacak.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı