Özkan adaylığını açıkladı

Mersin siyasetinin tanınmış isimlerinden Ali Galip Özkan, CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Özkan adaylığını açıkladı
Özkan adaylığını açıkladı admin
Bu içerik 732 kez okundu.

Abidin YAĞMUR

Mersin siyasetinin tanınmış isimlerinden Ali Galip Özkan, CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Çok sayıda partilinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısıyla aday adaylığını duyuran Özkan, partisinin diğer Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarıyla birlikte danışma kurulu oluşturacağını söyledi ve  "Seçilmiş padişah olmayacağım" dedi. Özkan, emekliliğine 1 yıl kalan ancak iş bulamadığı için emekli olamayanları belediyede 1 yıllığına işe alacaklarını ve emekli olmalarını sağlayacaklarını da kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını resmen ilan edenler arasına deneyimli siyasetçilerden, endüstri mühendisi, işadamı Ali Galip Özkan da katıldı. Ali Galip Özkan'ın parti binası önünde düzenlediği aday adaylık açıklamasına CHP Mersin milletvekilleri Alpay Antmen, Cengiz Gökçel ve Ali Mahir Başarır, Toroslar İlçe Başkanı Burhanettin Erdoğan, Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, Yenişehir İlçe Başkanı Tayyar Tahiroğlu,  eski Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, eski il başkanları Özcan Yılmaz, Faruk Akar, Mehmet Ali Can, Yılmaz Şanlı, Abdullah Özyiğit'in de aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

Konuşmasına siyasi hayatı hakkında bilgi vererek başlayan Ali Galip Özkan,  "1983 SODEP'ten bu yana sosyal demokrat gelenekten gelen partilerde görev aldım. SODEP il yöneticiliği, SHP il yöneticiliği, 3 dönem SHP merkez ilçe başkanlığı, CHP Toroslar ve Büyükşehir Belediye meclis üyeliği yaptım. Deneyim sahibi oldum. Dostlarımın da telkinleriyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldum. Becerir de aday olursam bugünkü heyecanın bana seçimi kazandıracağına inanıyorum. Bu heyecan olmazsa bir yere varılmıyor" dedi.

Aday adaylığı yoluna çıkarken öncelikle partinin alacağı her karara saygı duyacağını belirten Özkan, "Bir konuyu özellikle söylemek gereği duyuyorum. Düşüncemiz evet, önseçimden yanadır. Ama bir taraftan da parti tüzüğüne uymak zorundayız. Tüzüğümüzde meyil yoklaması, önseçim, araştırma ve merkez yoklaması diyor. Gönlümüz önseçimden yana ama genel merkezin kararlarına uyacağımı burada sizlere beyan ediyorum. Aday adayı arkadaşlarımdan hangisi aday olursa anında yanında yer alacağımın sözünü de buradan veriyorum. Eğer ben başkan adayı olursam, diğer aday adayı arkadaşlarımızın projelerini sunacağız. Seçilirsem de o arkadaşlarımla beraber danışma kurulu oluşturacağım. Bir elin nesi var, iki elin sesi var sözünü orada hatırlatacağız. Seçilmiş padişah olmayacağım" diye konuştu.

Başkan seçilmesi durumunda hayata geçirecekleri projeleri önümüzdeki günlerde açıklayacağını ifade eden Ali Galip Özkan, en önemli projelerinden birinin, emekliliğine kısa süre kalmasına rağmen iş bulamayan kişilerle ilgili olacağını söyledi.

Özkan, "Yıllardır emekli olamamış, bir yıl süresi kalmış, iş bulamayan, sigortasını ödeyemeyen en az 5 bin kişiyi emekli edeceğiz. Hayır duaları yeter diye düşünüyorum" dedi.

Mersin çarşısında küçük esnaf sıkıntı yaşadığını ifade eden Özkan, "Mersin'in çarşılarının yeniden işlev kazanmasını sağlamaya çalışacağım. Küçük esnafa özellikle yardımcı olacağım. Bakkallar Odası ve Kasaplar Odası ile görüştüm. Ortak projeler yapacağız. Halkın mahalle bakkalından alışveriş yapmasını teşvik edeceğiz. Taşımayla ilgili birçok şeyler söylendi. Tren hattı dendi, raylı sistem dendi, metro dendi, uçak dendi ama yapılan sadece otobüs durağı oldu. Ali Galip Özkan'dan yapılmayacak hiçbir şeyin sözünü duymayacaksınız. Eğer aday olurda seçilirsem sokakta 35 yıldır gördüğünüz, düğünde, cenazede elini sıktığınız, ortak sevinçte, hüzünde, kıvançta buluştuğunuz Ali Galip Özkan aynen devam edecektir" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı