Mezitli Saray Camisi yenileniyor

​Cami minaresinin ayakta kaldığı yıkımda konuşan Mezitli Müftüsü Süleyman Şahin, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti

Mezitli Saray Camisi yenileniyor
Mezitli Saray Camisi yenileniyor admin
Bu içerik 460 kez okundu.

-Merkez Mahallesi Fındıkpınarı Caddesi üzerinde bulunan Saray Camisi, yenileme projesi kapsamında Mezitli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yıkıldı.Yıkımda minare ise ayakta kaldı.  Mezitli Belediyesi basın merkezinden yapılan açıklama göre Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Günay ve Mezitli Müftüsü Süleyman Şahin’in de hazır bulunduğu yıkımda Saray Camisinin, ihtiyaca cevap verebilecek şekilde yeniden yapılacağı bilgisi verildi.

Cami minaresinin ayakta kaldığı yıkımda konuşan Mezitli Müftüsü Süleyman Şahin, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti. Talep ettikleri her konuda Başkan Tarhan’ın yanlarında olduğuna vurgu yapan Şahin, “Hızla büyüyen Merkez Mahallesi’nde bulunan Saray Camisi artık ihtiyaca cevap vermekten çok uzaktı. Buraya çevrede bulunan arsayı da katarak daha büyük bir cami yapmaya karar verdik. Her zaman yanımızda olan Başkanımız Neşet Tarhan’ın da desteğiyle eski cami binasının yıkımını gerçekleştirdik. Kısa sürede belediyemizle işbirliği içerisinde daha büyük ve güzel bir cami inşa edecek olmanın heyecanını taşıyoruz. Bu vesileyle bizden katkısını esirgemeyen başta Başkanımız Neşet Tarhan olmak üzere tüm Mezitli Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederim”dedi. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı