Mezitli’de ‘Roman gecesi’

​Mezitli Belediyesi Ve Romanlar Derneği’nin Ortaklaşa Tertiplediği Roman Gecesi Büyük İlgi Gördü. Amfitiyatro’da düzenlenen gecede Romanlar, şarkılar söyleyip, dans ederek katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.

Mezitli’de ‘Roman gecesi’
Mezitli’de ‘Roman gecesi’ admin
Bu içerik 307 kez okundu.

-Mersin/Mezitli Belediyesi ve Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu işbirliği ile Mezitli Belediyei Amfitiyatro’da ‘Roman Gecesi’ düzenlendi. Mezitli Belediyesi basın merkezinden yapılan açıklama göre Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’in yanı sıra, çeşitli kurum kuruluş ve sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı gecede, Romanlar, şarkılar söyleyip, dans ederek yeteneklerini sergiledi. Roman vatandaşların kültürel bileşenleri, müzik, dans, folklor gibi çeşitli özellikleri tanıtıldığı gecede keman virtüozü İbrahim Çamlı, solist Nejla Kamaz ve Roman Saz Grubu ile birlikte Roman Dans Grubu konuklara unutulmaz bir anlar yaşattı. 

BAŞKAN TARHAN EŞİT HALKLAR İÇİN ÇALIŞIYOR

Uluslararası Roman Birliği Meclis Başkanı Orhan Gajus, yaptığı konuşmada, günümüzde Romanların elerinin daha fazla duyulur olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın pozitif anlamda destek olduğunu ifade eden Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Daylam, “Sosyal belediyecilik anlamında Mersin’deki tüm algıları üzerine çeken Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan, tüm zayıf halkaları birleştirmek için olabildiğince gayret gösteriyor. Roman haklarını eşit haklar seviyesine getirmek için çok güzel çalışmalar yapıyor. Mersin’de bizlere öncülük eden Başkanımız Neşet Tarhan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

MEZİTLİ RENKLERİN BULUŞTUĞU DEMOKRATİK BİR İLÇE

Romanların kültürel dokusunu anlatabilmek amacıyla böylesi bir etkinlik düzenlediklerini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da “Mezitli çeşitli renklerin buluştuğu, çok farklı kesimlerden vatandaşımızın kendini ifade edebildiği demokrasi anlayışı yerleşmiş bir ilçemiz olmaya devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızla olduğu gibi Roman kardeşlerimize her fırsatta destek sağlıyor, birlikte çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bugünde burada çok eğlenceli bir program düzenledik. Kamuoyuna roman geleneklerini tanıtmak ve aktarmak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı