Kocamaz’dan anlamlı paylaşım

Kocamaz’dan anlamlı paylaşım
Kocamaz’dan anlamlı paylaşım admin
Bu içerik 282 kez okundu.

İbrahim NALÇAKAR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, sosyal medya facebook paylaşım hesabından, “ Şairler dua ve niyazlarını, dertlerini, sitemlerini, serzenişlerini, haksızlıklara karşı çıkışlarını çoğu kez mısralarla anlatır. Bende öyle yapmıştım. Bu şiiri aslında ilk gün yazdım ve yayınlayıp yayınlamamakta da tereddüt ettim. Maksadım nefsine yenildi! demesinlerdi.” Mesajını paylaştı.

“Ama benim iyi niyetli çabalarımı, sabrımı, uyarılarımı dikkate almayıp suistimal ederek ortamı germeye çalışanlara karşı yayınlamak farz oldu” ifadesini kullanan Kocamaz, şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Mersin Sevdalıları, Sevgili Hemşehrilerim; Şairler dua ve niyazlarını, dertlerini, sitemlerini, serzenişlerini, haksızlıklara karşı çıkışlarını çoğu kez mısralarla anlatır. Bende öyle yapmıştım. Bu şiiri aslında ilk gün yazdım ve yayınlayıp yayınlamamakta da tereddüt ettim. Maksadım nefsine yenildi! demesinlerdi.

Ama benim iyi niyetli çabalarımı, sabrımı, uyarılarımı dikkate almayıp suistimal ederek ortamı germeye çalışanlara karşı yayınlamak farz oldu. Canları sağolsun. Ancak bu kafa ile, bize inanmış, güvenmiş, Gönül vermiş, yol yürümüş insanları dışlayıp ötelemek kimseye birşey kazandırmaz!

Elbette şahsıma yapılan bu haksızlığı kabullenmek zor. Aday yapılmamak benim için çokta önemli değildi. Ancak yöntemi bu olmamalıydı! 25 yıl hem bir muhalefet, hemde aynı siyasi partiden 5 kez üst üste seçilerek şeref ve haysiyetiyle hem camianın hemde kendisine güvenenlerin başını yere eğdirmemiş bir insana böylesine bir nezaketsizliğin yapılmış olması kabul edilebilir bir durum değil! Genel seçimlerle yerel seçimler incelendiğinde şahsıma her kesimden yapılan tercihlerin ve verilen oyların ne kadar etkili olduğu görülecektir. Bunu övünmek için değil kararlı, istikrarlı ve herkesle, her kesimle bütünleşme, insanlara dokunma, dertleriyle hem hal olma çabalarımızın bir sonucu olduğunu belirtmek istiyorum.

Bütün bunlara ve halen Mersin gibi bir yerde yüzde 40’ın üzerinde verilen desteğe rağmen son katıldığım Mecliste yaşadığımız engeller ve sıkıntılarla, belde belediyelerindeki yetkilerin dahi Büyükşehirlere verilmediği yasalarla ilgili serzenişim fırsat bilinerek önceden hazırlanan senaryonun hayata geçirilmiş olması gerçekten üzücü. Buradan herkese, tüm Mersin’e seslenmek istiyorum; Böyle bir dönemde çok daha hassas ve dikkatli olmakta fayda var.

Özellikle Partimizde ağabey pozisyonundaki şahsiyetlerin, rol kapmaya çalışarak çizmeyi aşan kerameti kendinden menkul kişileri dizginlemesi gerekiyor. Herkese Selam ve saygılar.

Allaha emanet olunuz.

ORTAM GERİLDİ, SÖZLER VERİLDİ!

Bunca yıl peşimde dönüp duranlar!

Her köşe başına pusu kuranlar!

Zamanı kollayıp hançer vuranlar!

Yaşanan olaylar ortamı gerdi!

Halk bize güvendi oyunu verdi!

Hedefe koydular atla palanı!

Marifet sandılar onca yalanı!

Yaptırmaz dediler asla talanı!

Bu adam acaba kime ne etti?

İftira isnatlar sonunda bitti!

Beyt-ül mal diyerek göğsünü gerdi!

Halk ona inanıp mühürü verdi!

Koskoca bir ömrü hizmete gitti!

Mersin bunca hizmet olamaz derdi!

Halk bize inandı desteği verdi!

Yapılan haksızlık arştan duyuldu!

Fitneyle fesatla altım oyuldu!

Cennetten bu yüzden iblis kovuldu!

Mersin çilelere göğsünü gerdi!

Halk bize güvendi yetkiyi verdi!

 

Kopan her fırtına gün gelir diner!

Bu kin ve bu nefret ne zaman söner!

Sanmayın bu teker hep böyle döner!

Mersinli adeta göğsünü gerdi!

Bize inanarak görevi verdi!

Kimse kabullenmez bu haksızlığı!

Mersin’e karşı bu duyarsızlığı!

Hizmete yapılan saygısızlığı!

Kurulan kumpası aptallar yerdi!

Mersin’li bu işe ömrünü verdi!

Mersin Kocamaz’la bir hizmet gördü!

Adeta geceyi gündüz ederdi!

Mersin bu günlere kolay mı geldi?

Halk bize güvendi mühürü verdi!

Son karar maalesef herkesi gerdi!

B.Kocamaz/2018”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı