Çavuşlu’ya Cemevi

​Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Toroslar İlçesi Çavuşlu Mahallesi’ne yapılacak cemevine 1 milyon lira destek yardımı onaylanırken,konu ile ilgili Burhanettin Kocamaz’a protokol yapma yetkisi verildi.

Çavuşlu’ya Cemevi
Çavuşlu’ya Cemevi admin
Bu içerik 585 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

-Mersin Büyükşehir Belediye meclisi Eylül Ayı ikinci oturumu Kongre ve Sergi sarayında gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın “Kardeş Şehirler Turizm Kurultayı” nedeniyle Malezya’da bulunması nedeniyle Başkanvekili Kerim Tufan başkanlık yaptı.

Katılımın az olduğu toplantıya MHP tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’da mazeret bildirerek katılmadı.

Yapılan yoklama ve saygı duruşunun ardından komisyonlardan gelen 14, idareden gelen 11 konu görüşülerek oylamaya sunuldu. Komisyonlardan gelen konular arasında “Mersin Büyükşehir Belediyesi 5366 Sayılı Kanun Kapsamında Yenileme Alanlarında Yapılacak İhalelere İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu müşterek raporunun görüşülmesi oylandı. Meclis’te Çavuşlu’ya yapılacak Cemevi içinde yardım kararı çıktı. Konu ile ilgili komisyondan gelen

“Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın 2018 Mali Yılı Bütçesinin ilgili tertibinden Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Mersin Şubesi’ne KDV dahil 1 milyon TL maddi yardımda bulunulması ve konu ile ilgili protokol yapma yetkisinin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile Etkinlikler ve Tanıtım Komisyonu müşterek raporunun görüşülmesi kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi meclisinde komisyonlardan gelen konular arasında bulunan Mersin Kent Konseyi Başkanlığının öncülüğünde TMMOB Çevre Mühendisleri Odasının görüşleri doğrultusunda, yerel, bölgesel ekolojik ve ekonomik unsurları göz önünde bulundurarak, plastik kullanımının sınırlandırılması ve ambalaj atıklarının geri dönüşümünün sağlanarak, çevre koruma bilincinin geliştirilebilmesi konusunda tüm ilde farkındalık yaratacak yeni projeler geliştirmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Temizlik Komisyonu müşterek raporunun görüşülmesi’de oylandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış