Okullar açılıyor sürücüler dikkat!

Okullar açılıyor sürücüler dikkat!
Okullar açılıyor sürücüler dikkat!   admin
Bu içerik 486 kez okundu.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim kurulu üyesi Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı ,okulların açılması öncesi yaptığı açıklamada sürücüleri trafik kurallarına  uyma uyarısında bulundu

 

Sarı yaptığı açıklamada,“Yaklaşık 9 ay sürecek olan eğitim ve öğretim yılında her yaştan binlerce çocuğumuz evinden okula-okuldan evine gidecek, zaman, zamanda derse yetişebilmek için koşarcasına cadde ve sokaklarda olacaktır.

“Geçen yıl ülke genelinde trafik kazaları oluş sıralamasında  İstanbul ilk sırada Mersin'ise maalesef 81 İl arasında 6. sırada yer almıştır.

"Bu hiç hoş olmayan sıralama ve 2018 yılının Mayıs ayı itibarıyla Mersin’de trafiğe kayıtlı toplam 271 bin 157 otomobil,  145 bin 257 motosiklet, 103 bin 733 kamyonet, 34 bin 704 traktör, 31 bin 658 kamyon, 8 bin 659 minibüs, 5 bin otobüs, bin 259 özel amaçlı otomobilin trafikte seyir halinde olması ve her yıl binlerce insanımızı çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarında kaybediyor olmamız bizlere, yani tüm sürücülerimizin çok ama çok dikkatli olmalarının gerekliliğini işaret etmektedir.

Unutmayınız ki, kazaları araçlar değil, kuralara uymayan ve dikkatsiz sürücüler neden olur.” Dedi. (Bülten)

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı