Dermatoloji Uzmanı’ndan ‘Saç’ uyarısı

​Tam 38 yıllık Dermatoloji Uzmanı olan Dr. Mehmet Erol Ak, bugüne kadar bitkilerin saç çıkardığını görmediğini söyledi. Uzm. Dr. Ak, “Saç dökülmesine karşı, aktara değil doktora gidin” dedi.

Dermatoloji Uzmanı’ndan ‘Saç’ uyarısı
Dermatoloji Uzmanı’ndan ‘Saç’ uyarısı admin
Bu içerik 713 kez okundu.

-Kellik özellikle erkeklerin en büyük kabusu. Soğan suyu, sarımsak yağı, ısırgan otu, çam terebentin saç dökülmesine karşı en çok kullanılan bitkilerin başında geliyor. Aktarlarda saç çıkardığı iddia edilen türlü türlü karışımları da bulmak mümkün. 1980 yılından bu yana Dermatoloji Uzmanı, 1984’ten bu yana ise Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Dr. Mehmet Erol Ak, saç dökülmesi için aktarlarda çare arayanları boşuna zaman ve para kaybetmemeleri için uyardı.Yaptığı  basın açıklamasında  38 yıllık dermatoloji uzmanı olarak şimdiye kadar bitkilerin saç çıkardığına hiç tanık olmadığını belirten Uzm. Dr. Ak, “Saç dökülmesine karşı aktara değil, doktora gidin. Saçlarınıza ancak bilimsel teknik ve yöntemlerle kavuşabilirsiniz” dedi. Uzm. Dr. Ak, diğer yandan marka farkı olmaksızın bebe şampuanlarının, saçlar için en yararlı kozmetik ürünler olduğunu söyledi.

 

FAST FOOD DA SAÇ DÖKÜYOR

 

Medical Park Tarsus Hastanesi’nde görev yapan Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehmet Erol Ak, saçların genetik etkenler dışında dengesiz ve yetersiz beslenme, ağır enfeksiyon hastalıkları, kanser hastalığı, sık doğum yapmak, saç boyamak ve stresli yaşam nedeniyle de dökülebildiğini belirtti. Dr. Ak, “Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni olabiliyor. Örneğin, çok bilinmez ama fastfood beslenme ve obezite de saç dökülmesine yol açabiliyor. Diğer yandan iftiraya uğrayıp bir gece nezarette kalan ve sabah kadar bütün saçları dökülene bile rastladım” dedi. Uzm. Dr. Ak, saç dökülmesinin en ağır ve en zor tedavi edilen türünün, genetik temele dayananlar olduğunu söyledi.

 

EKİLEN SAÇ ÖMÜR BOYU DÖKÜLMEZ

 

Dökülen saçların kökleri hala canlıysa çeşitli yöntemlerle yeniden çıkarılmasının mümkün olduğunu belirten Dr. Mehmet Erol Ak, kökler öldüğünde ise saç ekimi ve buna benzer bazı yeni teknikler dışında seçenek bulunmadığını vurguladı. PRP ve mezoterapinin de uygulanabileceğini ancak saç ekimi kadar etkili yöntemler olmadığını ifade eden Dr. Ak, “Saç ekimi çok emek isteyen, sabahtan akşama kadar süren bir yöntemdir. Ensedeki sağlam saç kökleri alınır ve bazı işlemlerden geçirilerek dökülen yerlere nakledilir. Ekimden 15 gün sonra yeni ekilen saçlar dökülmeye başlar. 3’ncü ayda ise çok güçlü yeni saçlar çıkar. Bunlar, kişinin ömrünün sonuna kadar dökülmez” diye konuştu.

 

KAŞ, BIYIK VE SAKAL DA EKİLEBİLİYOR

 

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehmet Erol Ak, saç ekimiyle ilgili olarak şöyle devam etti: “Saç ekimi yöntemini eğitimli-eğitimsiz, zengin-yoksul, genç-yaşlı toplumun her kesiminden insanlar tercih ediyor. Maliyetinin diğer yöntemlere göre yüksekliği dışında bir olumsuzluğu bulunmadığı için ilgi görüyor. Kadınlar da saç ektirebiliyor ancak işlem için saçların kesilmesi gerektiğinden, bu yöntemden uzak duruyorlar. Yılın 365 günü saç ekimi yapılabilir. Bu yöntemden sonra, eskisinden çok daha güçlü saçlara sahip olan insanların özellikle iş hayatında motivasyonunun arttığını görüyoruz. Saç ekimi tekniği, bugünkü teknolojiyle kaş, sakal ve bıyık için de kullanılabilen bir yöntemdir.”  (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Jandarmadan çocuklara sürpriz
Jandarmadan çocuklara sürpriz