Advert
Advert
Advert

Medical Park sağlık ihraç ediyor!

​Mersin VM Medical Park Hastanesi Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet Çavuş,Mersin Hastanesi’nin hizmetleri kapsamında düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada,MedikalPark Hastanesi’nin sağlık turizminde büyük bir rol üstlendiğini belirterek, “2017 yılında 52 binden fazla yabancı hastayı tedavi ettik.Sağlık hizmeti almak için son yıllarda Rusya’dan Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyadan insanlar ülkemizi tercih ediyor. Havalimanının açılmasıyla birlikte Mersin, VM Medical Park Mersin ve elbette şehirdeki diğer hastanemizin de katkısıyla ülkemizdeki birkaç önemli noktadan biri olacaktır” dedi.

Medical Park sağlık ihraç ediyor!
Medical Park sağlık ihraç ediyor! admin
Bu içerik 682 kez okundu.
Advert

HASAN KÜÇÜK

-Mersin VM Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Sabahattin Tanas, MLP Care Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet Çavuş ile birlikte hastanede bir basın toplantısı düzenledi.

MLP Care Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet Çavuş burada yaptığı açıklamada; VM Medical Park Mersin Hastanesi’nin yaklaşık 36 bin metrekare kapalı alanı ve 250’ye çıkabilen yatak kapasitesi ile sadece Mersin’e değil, coğrafyadaki uluslararası sağlık turizminde de hizmet vereceğini kaydetti.

Dünya standartlarındaki sağlık hizmetlerini bölgeye kazandırdıklarını vurgulayan Çavuş kentin sağlık turizminde marka olacağını söyledi.

25 yıldır sağlık sektöründe hizmet verdiklerini anlatan Çavuş, Mersin’in yarattığı katma değerle ülke için önemli bir il olduğunu bu nedenle grubun tüm gücünü ve deneyimini Mersin’e de taşıdıklarını kaydetti.

Son 10 yılda en hızlı gelişen turizm segmentlerinden birinin sağlık turizmi olduğunu vurgulayan Çavuş şöyle devam etti: “MLP Care grubu olarak; ülke ekonomisinin önemli ayaklarından biri olan sağlık turizminde önemli rol üstleniyoruz. Yaptığımız hizmet ihracatıyla ülkemizin tanıtımına, ihracat gelirine katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. 2017 yılında 52 binden fazla yabancı hastayı tedavi ettik. Devletimizin Mersin’e ve bölgeye yatırımları güçlü bir şekilde devam ediyor. Zaten yüksek potansiyele sahip Mersin, devletimizin bu yatırımlarıyla hızlı büyüyor ve büyümeye devam edecek. Mersin’de açılacak yeni havalimanı paralelinde VM Medical Park Mersin Hastanemizin sağlık turizminde büyük rol üstleneceğini düşünüyoruz.”

Sağlık hizmeti almak için son yıllarda Rusya’dan Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyadan insanların Türkiye’yi tercih ettiğini belirten Çavuş “Havalimanının açılmasıyla birlikte Mersin, VM Medical Park Mersin ve elbette şehirdeki diğer hastanemizin de katkısıyla ülkemizdeki birkaç önemli noktadan biri olacaktır. Hastanemizi bu yaklaşımla yapılandırdık. Yani hastanemiz sadece Mersinlilere ve bölge halkına sağlık hizmetini en yüksek standartlarda sunmayacak, uluslararası sağlık turizminde ilgi çeken merkezlerden biri olarak şehrimize değer katacak. Özellikle ilk etapta Kuzey Irak gibi komşu ülkelerden ve Orta Doğu’dan misafirlerin gelmesini bekliyoruz. Zaman içinde Avrupa’dan gelecek turistlerin de artması ile orta vadede Mersin’de sağlık turizmi potansiyelinin ciddi boyutta artmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Özel Hastanelerle Üniversite Hastanelerinin birlikte gittiği akademik bir konsept oluşturmayı düşündüklerini kaydeden Çavuş, bir gazetecinin Tarsus’taki hastanelerinin durumu ile ilgili soruya ise “Tarsus konusunda herkesin içi rahat olsun. Biz Mersin’e geliyorsak Tarsus’u göz ardı etmiyoruz. Tarsus’taki hastaneyi kapatmamız söz konusu değil”dedi.

VM Medical Park Mersin Hastanesi Genel Müdürü Sebahattin Tanas ise hastaneyi anlatan bir sunum yaptı. MLP Care’ın Mersin’de açtığı hastanenin Türkiye’deki 31’inci, Akdeniz Bölgesi’ndeki 3’üncü hastane olduğunu ifade eden Tanas

Mersin’deki hastanelerinin yaklaşık 36 bin metrekare kapalı alanda, 250’ye kadar çıkabilen yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.

NİTELİKLİ HİZMET ANLAYIŞI İLE HİZMET EDİYORUZ

Nitelikli hizmet anlayışıyla hastalara 7 gün 24 saat doğru, hızlı ve güvenilir sağlık hizmeti verdiklerini anlatan Tanas şunları kaydetti: “VM Medical Park Mersin Hastanesi, bölgenin sağlık ihtiyaçları göz önünde tutularak tasarlanmıştır. Hastanemiz MR, endoskopi ve kolonoskopi cihazları,  beyin cerrahisi mikroskobu gibi yüksek teknolojik donanıma sahip. Girişimsel Radyoloji, Jinekolojik Onkoloji gibi özellikli branşlarımız mevcut. Suda doğumdan obezite tedavisine, ağız ve diş sağlığı uygulamalarından kalp-damar cerrahisine uzanan birçok hizmeti deneyimli hekim kadromuz başarıyla sunuyor. Ayrıca anne adaylarına gebelik eğitimleri gibi birçok etkinlikle Mersinlilerin yaşamına değer katacak projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. SGK ve diğer özel sağlık sigortaları ile anlaşmamız sayesinde de tüm Mersinlilere uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı