Advert
Advert
Advert

Ortadoğu Hastanesi sağlık turizmine hazır

​Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Engin Şahin,yaptığı açıklamada, 6 bin by pas, 40 bin anjiyo yapmış bir hastane kökenine sahip olduklarını,özellikle çocuk kalp cerrahisi konusunda Mersin’de bir ilk olarak konjental kalp hastalıkları konusunda tedavi merkezi olduklarını söyledi.

Ortadoğu Hastanesi sağlık turizmine hazır
Ortadoğu Hastanesi sağlık turizmine hazır admin
Bu içerik 628 kez okundu.
Advert

Hasan KÜÇÜK

-Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Engin Şahin hastanede bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Kardiyoloji doktorları Prof. Dr. Nehir Sucu, Prof. Dr. Murat Özeren,  Doç. Cihangir Ersoy ve Uzman Dr. Ümit Tuna’da katıldı.

6 bin by pas, 40 bin anjiyo yapmış bir hastane kökenine sahip olduklarını ifade eden Şahin, hastanelerine kardiyoloji kalp ameliyatı konusunda cw’si güçlü çok iyi doktorların katıldığını kaydetti. “Özellikle çocuk kalp cerrahisi konusunda Mersin’de bir ilk olarak konjental kalp hastalıkları konusunda artık tedavi merkezi olduğumuzu ilan ediyoruz” diyen Şahin, “Bu Mersin için çok önemli bir konu. Bugüne kadar Mersin’de bu ameliyatlar pek fazla yapılmıyordu. Mersin’in sağlık şehri olması, sağlık turizminde önemli bir yer edinmesi için akademik kadrodaki doktor hocalarımızın bu tür ameliyatlara başlayabilmesi son derece önemli. 24 Saat kardiyoloji konusunda da uzman kadromuzu oluşturmak üzereyiz. Mersin’e özel hastane olarak bu bir ilk olacak. Bizim için çok mutlu bir gün. Mersin Ortadoğu Hastanesi emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Bizim hedefimiz iyi bir kadro ile çıktığımız yolda daha iyi teknolojik donanımlarla hastanemizi destekleyip sağlık turizmi konusunda Mersin’de ses getirmek” şeklinde konuştu.

MERSİN’İN SAĞLIK TURİZMİNE İHTİYACI VAR

Mersin’in turizme ve sağlık turizmine ihtiyacının bulunduğuna işaret eden Şahin “Onun içinde kaliteli hastanelere donanımlı hastanelere ihtiyacı var. Biz bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Mersin turizmde nasıl atağa geçmesi gerekiyorsa sağlık turizminde de atağa geçmesi gerekiyor. Sağlık turizmi bizim ülkemize katacağımız en değerli hizmet. Özellikle yaşadığımız bu ekonomik sıkıntılardan sonra ihracat ihracat diye söylenirken, sağlık turizmi bizim beynimizle memleketimize kazandıracağımız en büyük hizmet. Buda kaliteli iyi doktorla gerçekleşebilecek bir olay. biz bu yolda emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

Hükümetin açıkladığı sağlık turizmi serbest bölge projesinin bulunduğunu hatırlatan Şahin şöyle devam etti: “Biz o projede yer almak istiyoruz. Sağlık turizmine önem atfetmemizin sebebi bizler bu memlekete sağlık turizmi ile yurt dışından gelir katabiliriz. Bizim gücümüz buna yeter. Bu gelirde çok değerli bir gelir. Asıl hedefimiz Mersin havalimanının açılması ile bu işin ivmeleneceğinden adımız gibi eminiz. Sağlık Bakanlığının yürüttüğü serbest bölge çalışmasında bizde yer edinmek istiyoruz. Kaliteli sağlık hizmeti veren kuruluşların artması hepimizin yararınadır” ifadelerini kullandı.

Şahin, Sağlık Turizmi ile ilgili Irak’ta Duhok’ta Erbil’de ofisler açmayı düşündüklerini vurgulayarak Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Sağlık Serbest Bölge çalışmalarına desteğinin bulunduğunu söyledi.

O YAŞANANLARA GÜLÜP GEÇİYORUZ

Gazetecilerin hastanenin daha önce yaşadığı sıkıntıyı hatırlatması üzerine Şahin “Memleketimiz ekonomik olarak bir savaş halinde idi. biz bunu 5 ay öncede söyledik. Ülkeyi 4 koldan sarmaya çalışıyorlardı. 15 Temmuz’ta yapamadıklarını ekonomik olarak yapmaya çalışıyorlar. Bunun acısını hepimiz görüyoruz. Biz gerekli zamanda gerekli tedbirleri aldık. Şu anda personelimizin maaşlarında herhangi bir aksama yok. O yaşananlara gülüp geçiyoruz. Kapandı şöyle oldu böyle oldu. Bu konu ile ilgili sizleri yardımı bizim için önemli” diye konuştu.

BAZILARININ UMUDUNU BOŞA ÇIKARDIK

Yaşadıkları sıkıntıların birazda rekabetle ilgili olduğunu ifade eden Şahin şöyle devam etti: “O biraz rekabet ile ilgili. Bazı insanların umudu idi. Biz o umudu boşa çıkardığımız için son derece mutluyuz. Mersin Ortadoğu Hastanesi kişilerin değil memleketin, Mersin’in bir değeri. Buraya katma değer katan bir yer. Yarın sağlık turizminde kendimizi belli ettiğimiz zaman turizmde bu şehir ne kadar ileri giderse bu kadar mutlu olacağız. Biz çalıştıkça o algının değişeceğine inanıyoruz. O algı bilinçli çıkarılmıştı. Bizim için çok önemli değil. Biz önümüze bakacağız. Biz istiyoruz ki kanser hastalarımız ameliyat olmak için Adana’ya Ankara’ya gitmesine gerek kalmadan burada hizmet alsın. Mersin sağlık alanında kaliteli hizmet alabilsin. Kaliteli kurumlara kavuşsun. Bizde her zaman kalitemizi artıralım.”

Şahin, kurdaki dalgalanmanın yapacakları yatırımları etkileyip etkilemeyeceği ve ücretlere yansıyıp yansımayacağı konusundaki soruya ise “Bizim tedavi ücretlerimize bir yansıması olmadı. Biz memlekette bir sıkıntı varsa o sıkıntıya ortak olmamız gerekiyor. Dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Sadece kurdaki artış nedeniyle fırsatçılar medikal ürünlerde artış yaptı” şeklinde cevap verdi.

Hastane doktorlarından Prof. Dr. Nehir Sucu ise “25 yıldır Mersindeyim. 1995 yılında Mersin Devlet Hastanesi’nde göreve başladım. 2000 yılında MEÜ’ye geçtim. Halende MEÜ’de görevime devam ediyorum. Kalp Damar Cerrahisi uzmanı olarak çalışıyorum. MEÜ’de Ana Bilim Dalı Başkanı idim. Bura ile sözleşme yaptıktan sonra kanunlar gereği ana bilim dalı başkanlığım düştü. Özel Hastaneye geçmemiz oradaki hizmetlerimize engel olmayacak. Her iki kulvarda da koşacağız” şeklinde konuştu.

14 yıldır MEÜ’de çalışmakta olduğunu ifade eden Prof. Dr. Murat Özeren ise “Biz üniversitesi özel sektör işbirliğine biz bir örnek oluşturuyoruz. Bizimde özel sektörde bir katma değerimiz olacak. Özellik kalp cerrahisinin yanı sıra damar cerrahisi çok fazla tedavi yeri bulamayan hastalıklar olup burada onu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Mersin’de bu tür hastalarımızın artık gidebilecekleri bir hastanesi olacak” dedi.

Doç Dr. Cihangir Ersoy ise emekli olduktan sonra bir haftadır da bu hastane olduğunu ifade ederek özel ilgi alanının çocuk ameliyatları olduğunu bir günlük bebekten 17-18 yaşına kadar bütün çocukları ameliyat ettiklerini kaydetti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Bozdoğan: Çıplak geldik, çıplak gideceğiz
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı
Liseliler Müzik Festivali’nde yarıştı