TTB ve GTB'den istişare toplantısı

​Tarsus Ticaret Borsası ve Gaziantep Ticaret Borsası yönetim kurulu üyeleri, istişare toplantısında bir araya geldi.

TTB ve GTB'den istişare toplantısı
TTB ve GTB'den istişare toplantısı admin
Bu içerik 454 kez okundu.

-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Borsaların üyelerine “Beş Yıldızlı Hizmet” vermesi kapsamında borsaların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşıp hizmet kalitesini ve kurumsal kapasitelerini artırmak için Borsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ile Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel ve beraberinde Borsa Personellerinden oluşan heyet kıyaslama çalışması yapmak, ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep Ticaret Borsası'na ziyaret gerçekleştirdi.

GTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cesim Arslan, Ali Alagöz, Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Darı ve Genel Sekreter Özgür Bayram tarafından karşılanan Tarsus heyeti, burada ilk olarak GTB personellerinin katılımıyla düzenlenen istişare toplantısına katıldılar.

 

Gerçekleştirilen ziyarette iki Borsanın Kalite Yönetim Sistemi ve Akreditasyon Sistemi Kıyaslama Çalışması ve iyi uygulamalarını kapsayan bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cesim Arslan, komşu ve kardeş borsa, Tarsus Ticaret Borsasının yönetici ve personellerini, aralarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Gaziantep ekonomisi hakkında bilgiler veren Arslan, Gaziantep’in tarımsal ürünlerinin işlenmesi ve ticareti noktasında önemli bir üs merkezi konumunda olduğuna değinerek, tarım kökenli birçok sektörde Gaziantep’in ülke üretiminin yarısında fazlasını tek başına karşıladığını kaydetti.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Ali Alagöz ise borsalar arasındaki diyalogların ve ikili iş birliği çalışmalarının geliştirilmesinin önemine işaret etti.Alagöz, ortak proje ve faaliyetlerde bulunulmasının bölgesel kalkınmaya ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram'da toplantıda, GTB’nin tamamlanan ve devam eden projeleri hakkında sunum yaptı.

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ise yaptığı konuşmada, GTB'ye sürdürdüğü proje ve çalışmalarda başarılar diledi.GTB'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri kıyaslama çalışmalarının her iki borsa içinde faydalı olacağına inandıklarını belirten Seçer, ayrıca Tarsus Ticaret Borsasında işlem gören ürünler ve borsanın faaliyetleri hakkında da bilgiler vererek, Tarsus Borsası'nın bölgede etkin bir kurum olarak faaliyet gösterdiğini, Tarsus'un ve bölgenin ekonomisine ve ticaretine yön veren bir konuma sahip olduğunu ifade ettiği konuşmasının devamında "İki kurumun yerinde birbirini izlemesi örnek ve iyi uygulamalarını paylaşması son derece güzel ve olumlu gelişmeleri sağlamaktadır.Kurumların birbirini tanıması , ticaret erbabı olarak bizlerin birbirini tanıması, iyi ilişkiler içersinde olmamız bizleri bir adım daha ileri götürecektir. Bizler bölgelerimize faydalı olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz."dedi.

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel ise, "Gerek bizim iyi uygulamalarımız ve gerekse de Borsanızın iyi uygulamalarını değerlendirmek, karşılıklı ilişkilerin arttırılması ve bu vesile ile bu tür ziyaretlerin hem borsalar arası ilişki anlamında da hem de kıyaslama anlamında da çok değerli olduğuna inanıyoruz. Bizleri güler yüz ve ilgiyle karşıladınız. Sizlere ve personellerinize teşekkür ederiz." dedi.

Toplantı sonrası, Muhasebe, Tescil, Proje, Akreditasyon, Bilgi İşlem ve Basın-Yayın birimlerinde kıyaslama çalışmalarında bulunan Tarsus Borsası temsilcileri, her iki borsanın ilgili birimleri arasındaki uygulama farklılıklarını yerinde görerek, iyi uygulamalar konusunda istişarelerde bulundular.

Genel Sekreter Özgür Bayram Borsa hakkında ziyaret heyetine bilgiler vererek her iki kurumun üye profili, hizmetleri ve projelerinin konuşulduğu ziyaret karşılıklı hediye takdimi ile son buldu. (Bülten)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Ercik'ten 23 Nisan kutlaması
Çocuk Festivali renkli başladı
Çocuk Festivali renkli başladı