Su borusu patladı, mahalleyi koku sardı

Yeni Hal Mahallesi’ndeki lağım kokusu vatandaşı isyan ettirdi. Özellikle geceleri ayyuka çıkan ağır kokunun nedeni henüz belli olmazken, Büyükşehir’in bu konuda sessiz kalması tepki aldı.

Su borusu patladı, mahalleyi koku sardı
Su borusu patladı, mahalleyi koku sardı admin
Bu içerik 770 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

Mersin’in Akdeniz ilçesi Yeni Hal Mahallesi’ndeki bir sokakta su şebekesinde yaşanan arıza nedeniyle vatandaşlar zor günler geçiriyor. Sızan su ilk bakıldığında şeffaf, temiz bir su gibi görünüyor ancak sızıntının olduğu bölgeden etrafa ağır bir lağım kokusu yayılıyor. Vatandaşlar, “MESKİ görevlileri geldi, inceleme yaptı. Ama bir haftadır arıza giderilmediği için kötü kokundan duramaz olduk” diyor.

Yeni Hal Mahallesi 6052 sokağın altından su şebekesinde geçtiğimiz günlerde bir arıza meydana geldi ve su toprak yüzüne çıkmaya başladı. Bir kaynak suyu gibi sürekli sızan ve sokak boyunca akan su, ilk bakıldığında şeffaf rengiyle temiz su gibi görülüyor ancak etrafa ağır bir lağım kokusu yayıyor. Sokağa girildiği andan itibaren ağır koku duyulurken, sızıntının yakınından geçenler elleriyle burunlarını kapatmadan geçemiyor.

Yeni Hal Mahallesi 6052 sokak sakinlerinden Habeş Akbulut, sızıntının bir hafta önce başladığını belirterek, “Sızıntı olunca temiz su boruları patladı diye düşündük. Ama kısa süre sonra ağır bir koku yayılmaya başladı ve koku sürekli hale geldi. Şu an sokaktaki tüm evlerde koku duyuluyor. Ne gündüz, ne gece pencere açabiliyoruz. Sokaktan geçenler bile birkaç saniye zor dayanıyor kokuya” dedi.

Arızanın ardından MESKİ’den bir ekibin geldiğini, o ekibin de “Bu lağım işi değil, su bölümünün bakması lazım” dediğini belirten Akbulut, “Ondan sonra da gelen giden olmaz. Bu su burada günlerdir ince ince sızıyor, sokaktan aşağı doğru akıp gidiyor, ağır koku yayıyor. Ama kimse gelip bu sorunu çözmüyor” diye konuştu.

Bazı sokak sakinleri de suyun temiz, şeffaf görünümlü olmasına rağmen pis kokulu olduğuna dikkat çekerek çocukların bulaşıcı hastalık kapmasından endişe ettiklerini söylediler.  Vatandaşların gösterdiği haklı tepki her geçen gün artarken Büyükşehir’in kokunun kaynağı konusunda sessiz kalması tartışmaları beraberinde  getirdi,

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Jandarmadan çocuklara sürpriz
Jandarmadan çocuklara sürpriz