Advert

Yıldızgörer: 15 Temmuz’da dünyaya demokrasi dersi verdik

MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Türk milletinin 15 Temmuz gecesi dünyaya demokrasi dersi verdiğine dikkat çekerek ‘FETÖ’nün organize ettiği bu kanlı saldırı, şanlı Türk Milleti’nin güçlü iradesiyle bertaraf edilmiş, eli kanlı FETÖ militanları hain emellerine ulaşamamıştır’ dedi.

Yıldızgörer: 15 Temmuz’da dünyaya demokrasi dersi verdik
Yıldızgörer: 15 Temmuz’da dünyaya demokrasi dersi verdik admin
Bu içerik 363 kez okundu.

MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında‘Türkiye Cumhuriyeti’nin en kanlı saldırılarından biri olan 15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır’  diyen Yıldızgörer, ‘FETÖ’nün organize ettiği bu kanlı saldırı, şanlı Türk Milleti’nin güçlü iradesiyle bertaraf edilmiş, eli kanlı FETÖ militanları hain emellerine ulaşamamıştır. 15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden, yaşlı, genç, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkmış ve canı pahasına vatanını müdafaa etmiştir. Demokratik anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik olan darbe girişimlerine ve sonrasında yaşanan acılara en büyük şahit milletimizdir. Bugüne kadar darbe ve girişimlerine defalarca maruz kalmış milletimiz, sonrasında büyük acılar çekmiş, bu acıları hiç bir zaman unutmamıştır. İşte bunlardan bir tanesi de bizlerin çok yakından şahit olduğu, acısını yüreklerimizde dipdiri tuttuğumuz 15 Temmuz hain darbe girişimidir’ dedi.

 Yıldızören açıklamasında daha sonra özetle şunları söyledi:

yüreğimizi yakan 248 şehit 2196 gazimizle kazandığımız demokrasi zaferi sadece ülkemizde değil, tüm mazlum coğrafyalarda hatta tüm dünyada demokrasinin teminatı olmuştur. Yıl dönümüne yaklaştığımız 15 Temmuz hain darbe girişiminin verdiği ekonomik zarara detaylı bir şekilde baktığımızda, bizi yolumuzdan alıkoymak isteyenlerin vermeye çalıştığı zararın ne denli büyük olduğu, Türkiye'nin bu hamleye nasıl direndiği daha iyi anlaşılacaktır. Darbe girişimi öncesi 2,90 lira olan dolar, ilk gün yüzde 17 artışla 3,4 lira seviyesine yükseldi. Borsa'da haftalık kayıp yüzde 13,4 oldu. Bu süreçte borsada işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri 78 milyar TL eridi. 2016 genelinde turizm sektöründe 9,4 milyar dolarlık kayıp gerçekleşti. Eğer hain darbe planı başarılı olsaydı, geçmişteki darbe dönemlerinde yapılan araştırmalardan yola çıktığımızda Türkiye ekonomisi yüzde 25 küçülmeye uğrayacaktı. Bu, Türkiye'nin 10 yıl geriye gitmesi, yani bu süreçte emek emek elde edilen bütün kazanımların kül olması anlamına geliyor. Hamdolsun ki hainler, darbe girişiminde de, Türkiye'yi zora sokma planlarında da başarısız olduBu vesileyle, 15 Temmuz’un ikinci yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece minnetle anılacak olan 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum’

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarım ton kaçak nargile tütünü ele geçti
Yarım ton kaçak nargile tütünü ele geçti
 İnternet dolandırıcılarına operasyon
İnternet dolandırıcılarına operasyon