Engelli hayvanlar yürüteç ile hayata bağlandı

Tarsus Belediyesi bünyesinde faaliyet Köpek Bakım ve Islah Evi’nde rehabilite edilen, yürüme engelli bir kedi ve bir köpeğin hareket edebilmelerine imkan sağlayacak yürüteç temin edildi. Yürüteçleri takılan kedi ve köpek alışma sürecini atlatmaya çalışıyor.

Engelli hayvanlar yürüteç ile hayata bağlandı
Engelli hayvanlar yürüteç ile hayata bağlandı admin
Bu içerik 171 kez okundu.

 Tarsus Belediyesi bünyesinde faaliyet Köpek Bakım ve Islah Evi’nde rehabilite edilen, yürüme engeli bulunan bir kedi ve bir köpeğin hareket edebilmelerine olanak sağlayacak yürüteç temin edildi.

Barınakta bulunan köpeklerin bakımlarını üstlenen Tarsus Belediyesi Köpek Bakım ve Islah Evi görevlileri, yaptıkları rutin çalışmaların yanı sıra engelli hayvanların yaşamlarını kolaylaştıracak girişimlerde bulunuyorlar.

Görevliler yürüme güçlüğü çeken hayvanların hareket kabiliyetlerini arttırabilmek için yaptıkları egzersiz çalışmalarının yanı sıra, barınakta bulunan bir kedi ve bir köpek için iki adet yürüteç temin edip yürümelerine imkân sağladılar.

Barınakta bulunan bir kedi ve bir köpek için Türkiye’de engelli hayvanlara yönelik Mardin’de kendi atölyesinde yürüteç üreten “Hayat Tamircisi Zeyd” isimli Hasan Kızıl ile iletişime geçtiklerini ifade eden Belediye Barınak Sorumlusu Esra Bişi; “Bizim barınağımıza bir kedi, bir köpek yürüteci talebinde bulunduk. Çok sağ olsun talebimizi geri çevirmedi. Şimdi engelli köpeklerimiz ve kedilerimiz alışma sürecinde, yürüteçle daha mutlu olacaklarına inanıyoruz” dedi.

Hayvan Barınağına getirttikleri yürüteç ile yürüme engeli olan hayvanların daha rahat hareket edip kolaylık sağlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Yürüme engeli olan hayvanları hayata bağlayarak, yeniden yürüme yetilerinin kazandırılması konusunda yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
“Herkes Koşuyor Mersin’e”
“Herkes Koşuyor Mersin’e”