Advert

Yasa dışı hukuk danışmanına hapis cezası

Erdemli'de yetkisi olmadığı halde avukatların alanına girerek hukuki danışmanlık yaparak haksız kazanç sağlayan ve vatandaşları yanlış yönlendirdiği iddia edilen bir kişiye 1 yıl 6 ay hapis cesasına çarptırıldığı, Hükmün Açıklaması Geri Bırakılması (HAGB) talebinin ise reddedildiği bildirildi.

Yasa dışı hukuk danışmanına hapis cezası
Yasa dışı hukuk danışmanına hapis cezası admin
Bu içerik 204 kez okundu.

 Endemli'de yetkisi olmadığı halde hukuki danışmanlık yaptığı öne sürülen bir kişiye ceza verildi.

Mersin Barosu'ndan yapılan açıklamada, Erdemli’de yetkisi olmadığı halde yasa dışı hukuki danışmanlık adı altında faaliyetlerde bulunarak, avukatların yetki alanına girip haksız kazanç sağlayıp, vatandaşları yanlış yönlendirerek zarara uğrattığını tespit ettiği şirket yetkilisi S.Ç. hakkında suç duyurusunda bulunuldu. S.Ç'ye mahkeme kararı ile 1 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Şahsın HAGB kararı talebi ise reddedildi.

Mersin Baraso Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Erdemli Emniyet Müdürlüğü karşısında ‘Erdemli Hukuk Danışmanlık’ yazılı devasa afiş asarak, trafik kazasından kaynaklanan tazminat ve benzeri işleri yaptığını iddia eden şahıs hakkında bulundukları suç duyurusunun hapis cezası ile sonuçlanmasının, bu tür hukuksuzlukların önünü kesmek adına önemli olduğunu belirtti. Yeşilboğaz, “Mersin Barosu olarak, ehliyetsiz iş takipçilerine göz açtırmayacağız. Vatandaşlarımız hak kaybına uğrayıp mağdur olmamaları için yasa dışı iş takipçilerden uzak durmalı ve avukatlara başvurmalıdır. Bu konuda yurttaşlarımızın ve meslektaşlarımızın da çevrelerinde gördükleri, bildikleri yasa dışı kurumlar ile ilgili yasal işlem yapmamız ve mücadele etmemiz için baromuza bilgi vermelerini talep ediyoruz.” İfadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı