Gülnar’da afetin yaraları sarılıyor

Gülnar ilçesinde şiddetli yağış sonrası meydana gelen afetin yaralarının sarılması için çalışmaları başlandı. Gülnar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Gülnar'da etkili olan ve metrekareye yaklaşık 170 ile 180 kilogram yağışın düştüğü sağanak nedeniyle Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat’ın öncülüğünde, Gülnar Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gece gündüz çalışılarak, yağışlar öncesi alınan önlemler sayesinde yaşanan afetten en az zararla çıkıldığı ifade edildi.

Gülnar’da afetin yaraları sarılıyor
Gülnar’da afetin yaraları sarılıyor admin
Bu içerik 1199 kez okundu.

   Sel afetinden önce etkisini gösteren kar yağışlarından dolayı ekiplerin vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için mesai gözetmeksizin karla mücadele çalışmalarını da sürdürdürdüğü ifade edilen açıklamada kar ve selden dolayı kapanan yollar açıldığı vurgulandı.

Yaşanan afetlerden dolayı ilçe genelinde can kaybının olmamasının sevindirici olduğu ifade edilen açıklamada gerçekleşen hasarlar şöyle açıklandı. "Dedeler Mahallesinde afetten dolayı bir vatandaşın çardağını su basması sonucu 10 adet küçükbaş hayvanı telef olmuştur. Ardıçpınarı mahallesinde bir vatandaşın ağılının kenarına yıldırım düşmesi sonucu 7 adet küçükbaş hayvanı telef olmuştur. Kayrak Mahallesinde afetten etkilenen ev ve ahırların suları ekipler tarafından tahliye edilmiştir. Kayrak mahallesinde yoğun yağışlardan dolayı cami etrafında kaymalar oluşmuştur. Şeyhömer mahallesinde afetten dolayı iki evde göçükler oluşmuştur. Gerekli önlemler alınmıştır. Ayvalı mahallesinde afetten etkilenen bir ev su basması sonucu belediye ekiplerince tahliye edilmiştir. Üçoluk Sıradamlar mevkiinde yolda oluşan göçük ekipler tarafından bakım, onarımı yapılarak trafiğe açılmıştır. Çukurasma Tol mevkiinde yolda oluşan göçük ekipler tarafından bakım, onarımı yapılarak trafiğe açılmıştır. Sipahili mahallesinde yoğun yağıştan dolayı dere taşması yaşanmıştır."

BAZI MAHALLE YOLLARI KAPALI

Açıklamada, heyelan sonucu Arıkuyusu-Örtülü mahalleleri arası ile Kurbağa- Örenpınar bağlantı yolu, Gezende-Sıra bağlantı yolunun trafiğe kapalı olduğu ve acma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar ise “Mersin genelinde oluşan afetten dolayı can kayıpları yaşanmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden iki vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yağışların etkili olduğu ilçemizde de hasarlar oluşmuştur, tek tesellimiz can kaybı olmamasıdır. İlçe Kaymakamımız Mustafa Ayvat Bey’in öncülüğünde, Gülnar Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi koordineli olarak vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için aralıksız gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürdük ve çalışmalarımız devam ediyor. Yaşanan afetten dolayı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunar, çalışmalardan dolayı başta İlçe Kaymakamımız Mustafa Ayvat olmak üzere, Büyükşehir ve Gülnar Belediyesi ekiplerimize, Karayolları ekiplerimize, Orman İşletme Müdürlüğümüze, Gülnar İlçe Tarım Müdürlüğümüze ve katkı sunan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemizi yaşanabilecek tüm felaketlerden korusun” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi