Advert

Seçer: Tanıma dönemi bitti yürüme başladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2020 yılının ilk meclis toplantısı için gittiği Mut İlçesi’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.

Seçer: Tanıma dönemi bitti yürüme başladı
Seçer: Tanıma dönemi bitti yürüme başladı admin
Bu içerik 342 kez okundu.

  Mut’u hep birlikte yönetmek istediklerini belirten Seçer, "Kaybedecek zamanımız yok. Emekleme dönemi bitti. Kurumu tanıma dönemi bitti. Yılbaşı itibariyle yürüme dönemim başladı" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2020 yılının ilk meclisini gerçekleştirmek için gittiği Mut İlçesi’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu. İlk olarak Mutlu mahalle muhtarları ile bir araya gelen Başkan Seçer’in ziyaretleri, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın şantiyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kurs Merkezi ve Mut Kaymakamlığı ile devam etti. Seçer, Mut dönüşünde kent genelinde 3 gündür etkili olan sel afetinde Mut’ta yaşamını yitiren Yunus Gök ile Erdemli’de yaşamını yitiren İbrahim Öngel’in ailelerine başsağlığı ziyaretinde bulunarak, taziyelerini iletti.

Ziyaretlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağcalı ve meclis üyeleri de eşlik etti.

SEÇER, MUTLU MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Seçer, meclis toplantısı öncesinde bir araya geldiği muhtarlar ile Mut’a ilişkin sorunları konuşurken, yapılan ve yapılacak olan hizmetlerden de bahsetti. Muhtarlara Büyükşehir Belediyesi ile MESKİ’nin yatırımlarını anlatan Seçer, merkeze en uzak olan ilçelerin de öz evlat olduğunu söyledi. Seçer, Mut'ta yapacakları hizmetler hakkında bilgi verdi.

“AİLE GİBİ ÇALIŞMALIYIZ”

Başkan Seçer, bir aile gibi çalışmaları gerektiğini söyleyerek, “Muhtarlık Dairesi Başkanı, ilgili müdürler ve muhtarlarımızın iletişimde olması gerekiyor. Bir aile gibi çalışmamız gerekiyor. Bakın bakalım hizmet çıkar mı çıkmaz mı? Yol sorunu kalır mı? Altyapı sorunu, depo sorunu kalır mı? İnanın hiçbiri kalmaz. Hepsi yapılır. İşte vatanseverlik bu. Vatanseverlik işaret etmek, marş söylemek, slogan atmakla olmuyor. Taş üstüne taş koymakla oluyor. Gelişen ülkeler böyle gelişmiş. Hepsi kenetlenmiş. Bir olmuş, birlik olmuş. Akıllı olmuş” dedi.

Kaynak ve borç sorununu aşabileceklerini ifade eden Seçer, “Yeter ki parayı iyi kullanalım. Şu anda bunun gayreti içindeyiz. Gelen para belli, herkes biliyor. İller Bankası’ndan ne geliyor, vergi kesintilerinden bana düşen pay nedir, belli. Ama biz ilave bir şeyler yaratmak zorundayız. Yoksa Mersin’i istediğimiz noktaya getiremeyiz. Kredi mi buluruz, hibe mi buluruz, bir şeyler yapmak zorundayız. Klasik yol yap, altyapı yap, arıtma yap. Ama bir taraftan da Mut halkı iş istiyor. Mut’ta OSB olsa kötü mü olur? Zeytinyağı tesislerinin olduğu fabrikalar olsa, harıl harıl fabrikalar çalışsa, buraya dolar girse, euro girse burası ihya olur. Yöneticilik budur. Bunun gayreti içindeyiz” ifadelerine yer verdi.

SEÇER ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU

Başkan Seçer, muhtarlarla buluşmasının ardından Mut’ta 260 öğrencinin yararlandığı ve gençleri üniversiteye hazırlayan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenler ile sohbet etti. Tüm derslikleri tek tek gezen Başkan Seçer, öğrencilere başarılı olmaları için çok çalışmaları gerektiğini anlattı.

SEÇER’DEN PERSONELE: “GÖREVİMİZİ YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Gençlerle buluşmasının ardından Fen İşleri Dairesi Başkanlığı şantiyesinde görev yapan personel ile buluşan Seçer, personele, vatandaşlara hizmet anlayışında olması gereken duyarlılıkları paylaştı.

“KURUMU TANIMA DÖNEMİ BİTTİ YÜRÜME DÖNEMİ BAŞLADI”

Kaybedecek zamanları olmadığını kaydeden Seçer, “Kaybedecek zamanımız yok. Emekleme dönemi bitti. Kurumu tanıma dönemi bitti. Yılbaşı itibariyle yürüme dönemim başladı. Daha sık gelirim, daha sık görüşürüz, daha sık Mut’u tanımak için burada oluruz. Çünkü mesafe uzak. Merkezde olaylara çabuk müdahale ediyorum. Sel var hemen evimizden çıktık, gecenin yarısında müdahale edebildik, ulaşabildik, çalışanlarımıza moral verebildik, motivasyonu sağlayabildik. Mut’a, Anamur’a, Gülnar’a ulaşımımız bu kadar kolay olmuyor. Buralar size emanet. Buralar sizin kurumunuz. Hizmet ettiğiniz insanlar hemşehrileriniz. Onlar da Mutlu, siz de Mutlusunuz. Sizden bu bilinçle çalışmanızı istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Seçer, ayrıca görevine yeni atanan Mut Kaymakamı Muammer Köken’i makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı