Zaimoğlu: Yoksulluk insanları çıldırtıyor

Mersin siyasetinin önemli ismi CHP’li Av. Nevin Zaimoğlu, aile bireylerinin ve ekonomik çıkmaza giren insanların intihar etmeyi seçmelerinin altında yatan çıldırtan bir yoksulluğun olduğunu belirtti. Yoksulluğun insanı çıldırtan bir duruma gelmesinin düşündürücü olduğunu ifade eden Zaimoğlu bu bağlamda CHP'nin sosyal projeleriyle farklılığını hissettirdiğini kaydetti.

Zaimoğlu: Yoksulluk insanları çıldırtıyor
Zaimoğlu: Yoksulluk insanları çıldırtıyor admin
Bu içerik 469 kez okundu.

 Selma Kılıç

25,26 ve 27. Dönem CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Nevin Zaimoğlu gazetemize yaptığı açıklamada son yıllarda artan intihar olaylarına değindi.

Ülke ekonomisinin dibe vurduğunu vurgulayan Zaimoğlu, yoksulluğun açlığa dönüştüğünü öne sürdü. En son ulusal gündemi sarsan üniversite öğrencisi Sibel Ünli’nin intiharı ve ondan önce meydana gelen intihar olaylarının içlerini yaktığını ifade eden Zaimoğlu, "Özellikle siyanür ile intihar eden aileleri geçtiğimiz yıl yüreğimiz kanayarak görmüştük. Basına yansımayan çok daha fazla intihar olaylarının yaşandığı bir gerçektir. Bugün gelinen noktada tarihte hiç görülmemiş bir yoksulluk ve onun ötesinde açlık söz konusudur. Ekonomik krizin etkilemediği hiç bir kimse yoktur. İnsanlarımız neredeyse gülmeyi unuttular. Bu sürecin sürdürülebilir bir yanı kalmamıştır” dedi.

Sorunların çözümü noktasında CHP’nin bir umut olduğunun altını çizen Zaimoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in sosyal belediyecilik alanında yaptığı hizmetlerin takdire değer olduğunu vurguladı. Ekonomik krizin en şiddetli etkiyi gösterdiği sosyal sınıfların en altında yer alan açlık sınırındaki insanlara CHP’li belediyelerin çare ürettiğini belirten Zaimoğlu şöyle devam etti: “CHP’li belediye başkanlarımız farklılıklarını hissettiriyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Seçer, göreve gelir gelmez yoksul insanlarımız için Halk Kart, öğrenci yardımı, Bir çorba bir ekmek, üniversiteye hazırlık kurları ve süt dağıtımı gibi sosyal projeleri hayata geçirerek  sosyal belediyecilik alanında çok ciddi hizmetler ortaya koymuştur. Dış politikadan, ekonomiye var olan bütün sorunlar ancak CHP iktidarında çözüme kavuşacaktır. Bugün gelinen noktada CHP’nin göreve gelmesi kaçınılmaz olmuştur. Önümüzdeki ilk seçimde CHP’nin iktidara geleceğini göre biliyoruz.”

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
“Herkes Koşuyor Mersin’e”
“Herkes Koşuyor Mersin’e”