Otoyol ihalesinin ertelenmesine tepki

Çeşmeli Taşucu otoyol projesinin ihalesinin ertelenmesi Mersin kamuoyunda geniş yankı buldu. Yılladır vaat edilen projenin bir türlü gerçekleşmemesini eleştiren vatandaşlar, tepkilerini sosyal medyadan duyurmaya çalıştı. Vatandaşlardan kimileri "Bu proje kanser hastası Mersin'e ilaç ama ilaç alacak para yok" yorumunda bulunurken kimileri de Mersin'in kamu yatırımları konusunda dışlandığını ileri sürdü.

Otoyol ihalesinin ertelenmesine tepki
Otoyol ihalesinin ertelenmesine tepki admin
Bu içerik 1743 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

 

-Mersin kamuoyunun uzun süredir beklediği Çeşmeli-Taşucu otoyol projesiyle ihalenin 14 Ağustos günü yapılması gerekirken 31 Ekim'e ertelendiği ve projenin 8 yıllık oyalanma hikayesi, gazetemizin dünkü sayısında 'Otoyol ihalesi ertelendi' başlıklı haberle kamuoyuna duyurulmuştu.

Projeyle ilgili son gelişme Mersin kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Haberimiz çok sayıda sosyal medya hesabından paylaşılırken çok sayıda vatandaş da tepkisini sosyal medyadan duyurmaya çalıştı. Otoyol ihalesinin ertelenmesiyle ilgili vatandaş tepkilerinden bazıları şöyle:

Hikmet Bulduk: Bütün çalışmalar durmuş vaziyette. Para yok.

İrfan Narinç : Para olmadığından yatırımların durduğunu kimseler duymasın. Belediye MHP'de değil de AKP'de olsaydı şimdi kullanıyor olurduk.

İbrahim Ersoy: Sayın bakan Mersin’den ilk aday olduğunda 2018'de açılacak demişti.

Özgur Ateş: Silifke Mut yolu durduruldu. Sayın  bakanıma daha öncede söyledim. Burada sıkıntı var diye. Tüneller, viyadükler kaldı. İnşallah bakanımız şu yolun sorununu çözer.

Volkan Ulukan:  Maalesef Mersin her zaman üvey evlat muamelesi görüyor.

Evren Palamut: Akdeniz'e yatırım yok. Tüm yatırımlar Karadeniz'e.

Bilal Soydan: Susanoğlu'ndan 3 saatte Çeşmeli'ye varabiliyorsan sorun yok.

Sadettin Yel: Çeşmeli Taşucu otoban projesi sadece seçim malzemesi olarak 10 yıldır kullanılıyor. Hani bakan söz vermişse yapar diyen arkadaşlar. Ne oldu ihale 14 ağustos 'ta yapılacaktı 31 ekime ertelendi deniyor . Böyle devam ederse sanırım yerel seçimlerde de malzeme için kullanılacak. Karadeniz sahil yolu yapıldı afetle yıkıldı. Kimler zengin edildiler. Konu Mersin olunca ülkenin enerji gücünü arttırmak adı altında Akkuyu'ya milyar dolarlar gömülüyor her nedense 2001 yılından beri Çeşmeli Taşucu otoban projesine bir çivi bile çakılmadan seçim vaatlerinde malzeme yapılıyor. Benim saf insanlarım da hala beklenti içinde. Yazık bu millete bu kadar avutulmaz.

Mustafa Bostan: Bu son ekonomik dalgalanmayla beraber askıya alındı bir çok proje.

Mehmet Cınar: Devlet yeteri bütçe göndermiyor kestiler.

Zeynep Uysal Kaş: Akdeniz'den cumhurbaşkanı çıkaralım.

Engin Talu: Bu proje kanser hastası Mersin'e ilaç ama ilaç alacak para yok.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Jandarmadan çocuklara sürpriz
Jandarmadan çocuklara sürpriz