Advert

“Sel ve Doğal Afet Mersin’in kaderi değildir”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, yoğun yağışlar nedeniyle Mersin genelinde seller, taşkınlar, hortumlar yaşandığını ifade ederek sel ve doğal afetin Mersin’in kaderi olmadığını, gerekli önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

“Sel ve Doğal Afet Mersin’in kaderi değildir”
“Sel ve Doğal Afet Mersin’in kaderi değildir”  admin
Bu içerik 220 kez okundu.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, yoğun yağışlar nedeniyle Mersin genelinde seller, taşkınlar, hortumlar yaşandığını hatırlattı.

“ARKASI DAĞ , ÖNÜ DENİZ OLAN BİR KENTİ SU BASIYORSA BU HATA BİZİMDİR”

Mersin başta olmak üzere; Tarsus, Akdeniz, Toroslar, Yenişehir, Mezitli,  Erdemli, Silifke, Mut, Gülnar, Aydıncık, Bozyazı, Anamur, Çamlıyayla ilçelerinde yoğun bir şekilde yağmaya devam eden yağmurun birçok tahribata neden olduğunu anlatan Şimşek,"Sel Mersin’in en önemli sorunudur ve bu sorunun çaresi de çözümü de vardır. Her yıl aynı sorun yaşanmaktadır. Arkası dağ, önü deniz olan bir kenti su basıyorsa bu hata bizimdir. Yağan her yağmurda Mersin’in sular seller altında kalması kader değildir. Yıllardır TBMM’de gündeme getirdiğimiz önlemleri almak zorundayız. Yaşanan bu felaketin siyaseti yoktur. Siyaset üstü yaklaşımda bulunarak  DSİ, Büyükşehir ve İlçe belediyeleri el ele vererek bu sorunun üstesinden gelinmelidir" ifadelerini kullandı.

 “DERE ISLAHLARI ÖNCELİKLİ VE DEVLET DESTEKLİ PROJELER OLMALIDIR.”

Mersin’de meydana gelen ve her yıl yaşanması muhtemel sel felaketiyle ilgili acil önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Şimşek şöyle devam etti: "Öncelikle Berdan çayı ıslah edilmelidir. Nacarlı Deresi, Deliçay, Mezitli deresi, Mersin’in içindeki 12 dere ve Erdemli’de, Silifke’de Mut’ ta Bozyazı’ da ,Anamur’ da   dere  ıslah projeleri yapılmalıdır. Başta Pamukluk, Değirmençay, Erçel, Sorgun, Aksıfat ve Alaköprü barajları tamamlanarak hem sele, hem sulamaya, hem içme suyuna, hem enerjiye katkı sunmalıdır. Mersin’deki bütün belediyeler altyapıya önem vermeli ,yağmur suyu projeleri yapılmalıdır. Çevreye ve doğaya sahip çıkılmalıdır. Mersin çevresindeki hazine ve orman arazileri talan edilmemeli,  ağaçlandırma çalışmaları yapılmalıdır. Bu mesele herhangi bir partinin veya siyasi görüşün değil Mersin ’in en önemli meselesidir." (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti