Kılavuz: Nakliyeciler daha fazla mağdur edilmemeli

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz kamyoncuların ve nakliyecilerin yaşadığı sorunların daha fazla mağduriyet yaşanmadan çözülmesi gerektiğini söyledi.

Kılavuz: Nakliyeciler daha fazla mağdur edilmemeli
Kılavuz: Nakliyeciler daha fazla mağdur edilmemeli  admin
Bu içerik 219 kez okundu.

 Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz kamyoncuların ve nakliyecilerin yaşadığı sorunlarla ilgili açıklama yaptı.  "Nakliyecilerimiz ve kamyoncularımızın daha fazla mağdur edilmeden, haklı söylemlerine kulak tıkanmadan sorunlarına kökten bir çözüm bulmak boynumuzun borcudur" diyen Kılavuz, Kamyoncu ve nakliyecilerimizin bu haklı mücadelesinde daima yanlarındayız. Bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağız" şeklinde konuştu.

Evine bir lokma ekmek götürebilmek ve geçimini sağlamak için günlerce direksiyon sallayan kamyon şoförleri ve nakliyeci vatandaşlara dayatılan U-ETDS sistemi ve dijital takograf uygulamasının büyük bir mağduriyet yarattığını vurgulayan Kılavuz, "Yeterli park alanının olmaması, uygulanmak istenen sistemin altyapısının oluşturulmaması ve sistemin öğretilmeden kanun olarak uygulanmaya çalışılması türlü zorluklar altında yaşam mücadelesi veren nakliyecileri ve kamyoncuları daha büyük sıkıntılara itmektedir. Bir şoförün 24 saatte 9 saat araç kullanması teslim tarihini uzatmakta, ikinci şoför kullanımını zorunlu hale getirerek ekstra bir maliyete neden olmaktadır. Faturaları e-fatura şeklinde kesmesi istenmekte, yük, tonaj, plaka ve güzergâh gibi bilgilerin e devlet üzerinden girilmesi zorunlu tutularak şoförlerimizin yaşadıkları zorluklara bir yenisi daha eklenmektedir" şeklinde konuştu.

Kamyoncu ve nakliyecilerin; yüksek akaryakıt ve nakliye kira bedelleri, yedek parça, lastik, gelir vergisi, KDV, MTV, sigorta ve araç muayene bedelleri, K1, K2, C1, D1, D2 belge ücretleri, yol ve köprü ücretleri, trafik cezaları, komisyon ücretleri, tamir ve bakım masrafları gibi sayısız yükün altında inim inim inlediğini ifade eden Kılavuz şöyle devam etti: "Bu kadar zorluk yetmiyormuş gibi birde Dijital Takograf ve U-ETDS sistemi daha büyük bir mağduriyet yaratacaktır. Altı aylık erteleme bu meselenin çözümü olmayacaktır. Bu doğrultuda nakliyecilerimiz ve kamyoncularımızın daha fazla mağdur edilmeden, haklı söylemlerine kulak tıkanmadan sorunlarına kökten bir çözüm bulmak boynumuzun borcudur. Kamyoncu ve nakliyecilerimizin bu haklı mücadelesinde daima yanlarındayız. Bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağız." (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti