Advert

Çelik, meclis üyeliğine geri döndü

Gülnar Belediye Meclis toplantısına 3 defa mazeretsiz olarak katılmadığı gerekçesiyle meclis üyeliği oy çokluğu ile düşürülen Yüksel Çelik, Mersin İdare Mahkemesi'nin kararı ile görevine iade edildi. Çelik, Mersin İdare Mahkemesi'nin yapılan önerge ve yapılan oylama sonucunda alınan kararın hukuksuz olduğuna hükmederek meclis üyeliğinin iadesine karar verdiğini ifade ederek "Kendisinin hem Gülnar hem de Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olduğunu bundan sonra görevini CHP'de sürdüreceğini kaydetti.

 Çelik, meclis üyeliğine geri döndü
 Çelik, meclis üyeliğine geri döndü admin
Bu içerik 1362 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK/ ÖZEL-HABER

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi Gülnar’a Cumhur ittifakının belediye başkan adayı olarak gösterdiği Yüksel Çelik aldığı bir cezanın onanması nedeniyle adaylığı geri çekilmişti. Bunun üzerine Çelik, MHP kontenjanından Gülnar ve Mersin Büyükşehir Belediye meclis üyesi seçilmişti. Yaşadığı sorun nedeniyle partisinden istifa ederek meclis üyeliğini bağımsız sürdüren Çelik'in meclis üyeliği bu defa 3 kez mazeretsiz olarak Gülnar Belediye meclis toplantısına katılmadığı gerekçesiyle düşürülmüştü.

"KANUNU BİLMEDEN ÜYELİĞİMİ DÜŞÜRDÜLER"

Ağustos ayında meydana gelen olay sonrası Mersin İdare Mahkemesine başuvuran Çelik'in göreve iadesine karar verildi.

Gazetemiz Güney'e açıklamalarda bulunan Yüksel Çelik, "Bunlar kanunu bilmeden '3 birleşimde üst üste katılmayan meclis üyesinin meclis üyeliği düşürülür' dediler. Özel İdare döneminde veya Büyükşehirde bir ay içerisinde örneğin 5 tane toplantı varsa bunlardan 3 tanesi üst üste olan birleşimlere katılmazsan savunman alındıktan sonra meclis üyeliği düşürülmesi gerekir. Bizde ise ayda Gülnar'da toplantı bir kere toplantı yapılıyordu. Ayda bir kere yapılan toplantılarda da yıl boyunca yapılan toplantının yarısına katılmazsan meclis üyeliği düşmesi gerekir. Bu toplantılar normal toplantı iken birleşim olarak düşünerek meclis üyeleri önerge vererek bizi düşürdüklerini sandılar"dedi. .

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDUĞUMDA DA BUNLAR AYAĞIMIN ALTINA MUZ KABUĞU KOYMUŞTU"

31 Mart yerel seçimleri öncesi Cumhur ittifakının Gülnar'da  belediye başkan adayı olarak ilk kendisini gösterdiğini hatırlatan Çelik, "Bizim ayağımıza zaten bunlar muz kabuğu koymuşlardı. Şimdi de bundan nasıl kurtuluruz diye bir karar almışlardı. İdare Mahkemesi, yapılan önerge ve yapılan oylama sonucunda alınan kararın hukuksuz olduğundan dolayı meclis üyeliğimimin geri iadesine karar verdi.  Burada 3 birleşim ya da yarıdan fazla katılmamazlık olmamıştır alınan kararda suç oluşmamıştır  diye bizi geri iade etti" şeklinde konuştu.

"GÖREVİME CHP'DE DEVAM EDECEĞİM"

MHP'den istifa ettikten sonra bağımzız olarak görevine devam ederken daha sonra CHP'ye kayıt olduğunu anlatan Çelik,

"Haziran ayından ve bu saatten sonra Cumhuriyet Halk Partiliyim. Görevime Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak CHP'de devam edeceğim. Efsane geri döndü. 2024'te altı oku Gülnar'da dikeceğiz isterse 100 parti birleşsin" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi