Belediye otobüslerine zam yolda

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, belediye otobüs ücretlerine yüzde 30 oranında zam yapıldığını belirtti. Kararın olağan üstü toplanan UKOME'de alındığını ifade eden Biricik, "Belediye otobüslerinde sivil yolcunun 2,25 TL’den, öğretmen ve emekli öğretmenlerin ise 1.30 TL’den taşınacağını kaydetti. Biricik kararın önümüzdeki günlerde uygulanmaya başlayacağını söyledi.

Belediye otobüslerine zam yolda
Belediye otobüslerine zam yolda admin
Bu içerik 789 kez okundu.

   Selma Kılıç

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, girdi fiyatlarının artması karşısında minibüs esnafının  zor günler geçirdiğini belirtti. Oda olarak yaptıkları girişimleri dikkate alan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in olağan üstü toplanan UKOME’den Belediye otobüs ücretlerini artırım kararı alınmasına destek verdiğini ifade eden Biricik, "Başkan Seçer’e minibüsçü esnafımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Karar sonrası Mersin’deki Belediye otobüs ücretlerine yüzde otuz civarında fiyat artışı yapıldığını anlatan Biricik, "Uzun süredir Belediye otobüs ücretlerine zam yapılmıyordu. Diğer şehirlerdeki yolcu taşıma üçretleri dikkate alındığında Mersin’de fiyatlar çok gerilerde kalmış ve makas açılmıştı. Belediye otobüs ücretleri ile minibüs ücretleri arasındaki farkta açılmıştı. Minibüsçü esnafı artan girdi fiyatları nedeniyle çok zor günler geçiriyordu. Bu konuyu geçtiğimiz yıl içerisinde gündeme getirmiştik. Belediye Başkanımız Sayın Seçer, yolcu taşıma üçretlerinin ayarlamasını bu yıla bırakmıştı. Geçtiğimiz günlerde olağanüstü toplanan UKOME’de konu tartışılarak karara bağlandı. Sivil yolcu 2,25 TL’den, öğretmen ve öğretmen emeklileri, 1.30 TL’den taşınacak" şeklinde konuştu.

Bu fiyat artışının minibüsçü esnafının sorunlarını çözmesede nispeten esnafın nefes almasını sağlayacağını anlatan Biricik, "Minibüs esnaflarımızın sorunlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı