“Tarım Bağkur primini düşürün!

Yeni yıl ile birlikte artan sigorta primleri, yüksek girdi fiyatları nedeniyle zor durumdaki üreticileri daha da zora sokuyor. Bozyazı ve Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Tarım Bağ-Kur primlerine yapılan yüzde 19,6’lık artışın zaten zor durumda olan üreticileri prim borçlarını ödeyemez duruma getireceğini belirtti.

 “Tarım Bağkur primini düşürün!
 “Tarım Bağkur primini düşürün!  admin
Bu içerik 353 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

 Üreticinin yağmur, kış, soğuk, sıcak demeden, doğal afetlere, girdi fiyatlarının artışına rağmen, günlük 16 saat çalışarak ürettiği ürünü hak ettiği değere satamadığını vurgulayan Gümüş, “Ekonomik koşullar ve kur artışından dolayı zor durumda olan çiftçilerimiz Bağkur primine yapılan zam nedeniyle daha da zorda kalacak. Bu prim arıtışı çok fazla” dedi.

2019 yılında 764,96 TL olan en düşük Tarım Bağ-Kur priminin yapılan yüzde 19,6 artışla 2020’de 913,80 lira olduğunu ifade eden Gümüş, primi düzenli ödeyenler için ise bu tutarın 781,37 lira olarak uygulanacağını hatırlattı.

Bu pirim borcunu üreticilerin ödemesinin mümkün olmadığını vurgulayan Gümüş “Umarım bu duruma hükümetimiz ve yetkililer el atar makul bir seviyeye iner. Üretimin durması ülkenin durması demektir. 82 milyon ülke halkını doyuran ülkemize her yıl turist olarak gelen 40-45 milyon insanın karını doyuran şu an ülkemize dünyanın birçok yerinden mülteci olarak gelen 5-6 milyon insanın karnını doyuran bu çiftçilerin gözardı yapılmayacağına yürekten inanıyoruz. Tüm çiftçiler olarak hükümetimizden müjdeli bir haber bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti