Engellilere umut oldu

Mersinli Hayırsever emekli devlet memuru Halil Öz, sosyal medyadaki takipçilerinin desteği ile engellilerin umudu oldu. Öz, 2019 yılında sosyal medyadaki takipçileri tarafından temin edilen 26 akülü sandalyeyi yürüme engelli vatandaşlara teslim etti. Kırsal kesimde yaşayan çocuklara giysi ve kitap göndererek destek olan Öz, takipçilerinden aldığı ilham ve cesaretle insanların dertleriyle dertlenmeyi kendisine düstur edindiğini söyledi.

Engellilere umut oldu
Engellilere umut oldu admin
Bu içerik 535 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

Aslen Mersin’in Gülnar İlçesi’nden olan emekli devlet memuru Halil Öz, yaptığı sosyal faaliyetlerle adını duyuruyor. Tohum Toprağa Engelliler Topluma emanet prensibiyle çalışmalar yürüten Halil Öz, 6 yıldır sosyal medyadaki takipçileri tarafından temin edilen, giyecek, kitap ve engelli araçlarını ihtiyacı olan insanlara ulaştırıyor. 

Takipçilerinden aldığı ilham ve cesaretle insanların dertleriyle dertlenmeyi kendisine düstur edindiğini ifade eden Öz, bu doğrultuda çıktıkları bu kutlu yolda 2019 yılında ‘Tohum Toprağa Engelliler Topluma Emenet’ prensibiyle 26 adet akülü sandalyeyi Akdeniz, Toroslar, Silifke, Mut, Gülnar ve Aydıncık ilçelerindeki engellilerle buluşturduklarını söyledi. 1 adet görme engelli bastonunu Aydıncık’ta bir görme engelliye teslim ettiklerini anlatan Öz, 1 adet ters walkeri Toroslar’a teslim ettik. 2 adet jeneratörü solunum cihazına bağlı yaşayan Karaman ve Aydıncık’taki engelli kardeşlerimizle buluşturduk” dedi.

Engelli çalışmalarının yanında eğitime yönelik te faaliyetler yürüttüklerini anlatan Öz,

“100 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye desteğini Silifke, Gülnar, Mut, Aydıncık, Toroslar, Tarsus ve Akdeniz’de geleceğimizin emanetçileriyle buluşturduk. 10 öğrenciye burs desteği verdik. Tarsus, Toroslar, Akdeniz, Silifke, Mut, Gülnar, Aydıncık’ta Genç kardeşlerimizin sıcacık yüreklerine dokunmak için ziyaretlerde bulunarak 200 mont ve çeşitli hediyelerde sevindirdik. Hadi Gel Köyümüze Geri Dönelim Dönemiyorsak Bari Kitap Gönderelim desturuyla; Ankara’da bir okula 150 kitap, Mut ilçesinde 3 okula ortalama 150 kitap, Hakkari, Şanlıurfa, Van, Muş/Yeşilova Şırnak/Beytüşşebap’a 250 adet kitap göndererek destek olduk. Doğanın Özgür İnsanları Platformu doğrultusunda, doğanın özgür insanlarının sesini duyurabilmek adına Toroslar’ı kendine yurt tutan Yörük ailemizi Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde halkla ve Büyükşehir belediyesiyle buluşturduk. Bir gönüle daha dokunabilmek adına Mersin’nin çeşitli bölgelerinde 120 adet ramazan kolisi dağıttık” şeklinde konuştu.

“BİZ SADECE ELÇİYİZ”

Bu çalışmaları takipçileri sayesinde yaptığını anlatan Öz, “Takipçilerimizin vermiş olduğu destek olmasaydı bunlar mümkün olmazdı. Biz sadece bir elçiyiz. Bu yüzden takipçilerimize şükranlarımı sunarım. Gittiğimiz yerlerde de bizleri en iyi şekilde karşılayan ve de ağırlayan dostlara da teşekkürlerimi sunarım” dedi. .

Çeşitli platformlarda seslerini duyurmak için çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Öz, “2 defa Toroslar Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, 1 defa Gülnar Kültür Merkezi’nde 1 defa Akdeniz Teoman Ünüsan Sergi Salonu’nda ve 1 defa da Yenişehir Mahmut Aslan Anadolu Lisesi’nde fotoğraf sergisi açtık. Bizler toplum için attığımız her adımda sadece ve sadece daha çok kişiye sesimizi duyurabilir miyiz gayesiyle hareket ederek ve de şunun bilinciyle her zaman söylediğim gibi “mesele sıcacık yüreklere dokunabilmek” için destek çıktığımızı bir kez de buradan belirtmek istiyoruz. Çalışmalarımıza 2020’de daha da hız vermeyi hedefleriz. 6. yılımızın sonunda 7. yılımıza merhaba demenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu tip çalışmalarda yürüttükleri çabalardan dolayı diğer arkadaşlara da başarılar diler yolların açık olmasını temenni ederim. Bizler de her zaman burada var olduğumuzu ne zaman olursa olsun ulaşabileceklerini bir kez daha duyurmak isterim. Biz bir olduğumuz sürece var olur ayrı düştüğümüzde yok oluruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti