Advert

Bozdoğan: Bitmiş tükenmiş bir belediye devraldık

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, 2020 yılının ilk haftasında kent ve kırsal mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Nisan ayında ilk göreve geldiğinde Özel Kalem Müdürü’nü çağırararak ne kadar paraları olduğunu sorduğunu ifade eden Bozdoğan, "Özel Kalem Müdürlüğü’ne ayrılan bütçeden 1 lira bile yoktu. Emin olun tamamen bitmiş, tükenmiş bir belediyeyi ve bu kadar borçla aldığımız bir belediyeyi nasıl işler hale getiririz, sistemi nasıl çalıştırırız hesabındaydık. Gece gündüz bunun için çalıştık" dedi.

Bozdoğan: Bitmiş tükenmiş bir belediye devraldık
Bozdoğan: Bitmiş tükenmiş bir belediye devraldık admin
Bu içerik 171 kez okundu.

 Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, kent ve kırsal mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen, Belediye Başkan Yardımcıları Av. Ünzile Kuru, Dr. Füsun Kaleli, Av. Ali Dinsever, Abdulkerim Özkul, Ali Erhan Okyay ve Mutallip Bobuşoğlu’nun da katıldığı toplantıda muhtarların talep,  öneri ve görüşleri dinlenildi. Toplantıda, başkan yardımcıları 1 Nisan 2019 itibarıyla geçen 9 aylık süreçte kent ve kırsal mahallelere yapılan hizmetleri tek tek anlattı. Başkan Dr. Haluk Bozdoğan, 2020 yılında yapılacak olan çalışma ve projeler hakkında istişarelerde bulundu.

“2020 BÜTÇESİ İLE TÜM MUHTARLARIMIZIN İSTEKLERİ YERİNE GETİRİLECEK”

2019 yılının Nisan ayında göreve geldiklerinde belediye bütçesinin çoğu eritilmiş ve 100 milyona yakın bir borçla belediyeyi devraldıklarını belirten Başkan Bozdoğan; “Sizler gerçekten mahallenin, köyün belediye başkanısınız. Hizmet anlamında ben veya siz değişmiyor. Hatalarımız olmuyor mu? Elbette oluyordur, eksikliklerimiz olmuyor mu? Elbette oluyordur. Ama şunu da takdir edelim 2019 yılında başkalarının yaptığı bütçeyle biz göreve geldik. Nisan ayında ilk göreve geldiğimde 8 Nisan’da Özel Kalem Müdürü’nü çağırdım, ne kadar paramız var, dedim. Özel Kalem Müdürlüğü’ne ayrılan bütçeden 1 lira bile yoktu. Emin olun tamamen bitmiş, tükenmiş bir belediyeyi ve bu kadar borçla aldığımız bir belediyeyi nasıl işler hale getiririz, sistemi nasıl çalıştırırız hesabındaydık. Gece gündüz bunun için çalıştık. Sağdan soldan saldıranlar oldu. Ama biz hakkaniyetli, sabırlı, sevgili ve saygılı olmaya gayret gösterdik. Çünkü dünyanın en büyük savaşçısı; Sabır ve zamandır. Biz de ona sığındık. Geldik 2020 yılına. Bütçe bizim bütçemiz bu bütçeden aslanlar gibi ne istiyorsanız her şeyi ortaya koyacağız. 2020 yılı artık bizim yılımız o konuda çok rahat olun. En azından hizmet anlamında, hizmetlerin daha seri daha çabuk ulaşması için bütün muhtarlarımın gönlünün rahat etmesini istiyorum. Bizim çünkü tek hedefimiz var; mutlaka bu kent akıllı şehre geçmek zorunda. Birçok yer akıllı şehir hamlelerini yapabiliyorsa Tarsus niye yapmasın” ifadelerini kullandı.

"TARSUS'U RANTTAN VE BETONDAN KURTTARDIK”

31 Mart 2019 yılında Tarsus’u karanlıktan aydınlığa kavuşturacak kütüphane yoksunluğundan, betondan ve ranttan kurtardıklarını ifade eden Başkan Bozdoğan, son zamanlarda kendisini eleştirenlere şu şekilde cevap verdi; “Ben hayatımda ayrımcılık yapmam, ötekileştirme hayatta yapmam ama bir memlekette eğer siyaseti kimlik üzerine ve inanç üzerine kurarsanız ve yıllarca bunun haltını kendi adamlarınıza rantla peşkeş çekerseniz bu kenti beton haline getirirseniz işte o zaman dur derim. Ben herkese saygılıyım, bu kentte siyaset yapan herkese. Ben onların akrabalarını müdür de yaptım, onların en yakınlarını şu an işten bile çıkarmadım “Çalışıyorlarsa kalsınlar” dedim. Hepsi de buradalar. Bunun adı ahlaktır, erdemdir. Adamlıktan bahseden bir insanın zamanında seçim kazandığında “Tarsus’u moskoflardan aldık” dememesi gerekirdi, zamanında insanları tamamen buradan çıkarmamaları gerekirdi. Hasta yatağımdaki o suçlamaları duyduğumda sadece “Ya Sabır” dedim ve Allah’a sığındım. Biz Tarsus’u neyden kurtardık biliyor musunuz? Betondan kurtardık, ranttan kurtardık, kütüphane yoksunluğunda kurtardık, 25 yıllık sosyal yaşamın yoksunluğundan kurtardık. Tarsus’ta her mahallede kültür evleri açılacak, kütüphaneler açılacak. Biz bilinçli bir halk istiyoruz, düşünen sorgulayan insanlar istiyoruz, yargılayan değil. Herkesin sorgulamasını istiyoruz, herkesin kendi hayatını da sorgulamasını. Benim en büyük felsefemdir bu ve yaşam o zaman kaliteli bir yaşam haline gelir. Artık bu kentte herkes çok rahat, herkes düşüncesini çok rahat söyleyebiliyor. Bir kentin belediye başkanına sadece eleştiri yapmak değil küfür bile edebiliyorlar. Canları sağolsun” dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
“Herkes Koşuyor Mersin’e”
“Herkes Koşuyor Mersin’e”