Yağmura rağmen Zafer yürüyüşüne binler katıldı

​3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yılı nedeniyle Toroslar Belediyesi tarafından düzenlenen Zafer Yürüyüşüne yağmura rağmen binlerce kişi katıldı. 3 Ocak Zafer Yürüyüşü'nde bir araya gelen Mersinliler, Toroslar Belediyesi tarafından dağıtılan kalpakları giyerek yağmura aldırmadan Toroslar Belediyesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Kağnı ve cepheye mermi taşıyan kadınlarla milli mücadelenin temsili olarak gerçekleştirildiği yürüyüş sırasında vatandaşlarda evlerinin balkonlarından Türk Bayrağı sallayarak destek verdi.

Yağmura rağmen Zafer yürüyüşüne binler katıldı
Yağmura rağmen Zafer yürüyüşüne binler katıldı  admin
Bu içerik 1157 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yılı nedeniyle Toroslar Belediyesi tarafından Zafer Yürüyüşü gerçekleştirildi.  Zafer Yürüyüşü nedeniyle binlerce kişi yağmura rağmen sabah saat 08.00'de Toroslar Belediyesi önünde toplandı. Yürüyüşe katılanlar Toroslar Belediyesi tarafından dağıtılan kalpakları giydi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan ve 7'den 77'e herkesin tek yürek olduğu yürüyüş; Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz,  MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Toroslar İlçe Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, Belediye Başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler,  mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Toroslar Belediyesi hizmet binası önünden başlayarak Kuvayi Milliye Caddesi, Hastane Caddesi, İstiklal Caddesi ve Sakarya Caddesi güzergahından Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren yürüyüşte temsili Elif’in Kağnısı ve sırtında cepheye mermi taşıyan Nene Hatunlar tarihi yeniden canlandırdı. Mersin’deki kurtuluş coşkusunu görüntülemek isteyenler ise cep telefonlarına sarılırken, evlerinin ve işyerlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar da korteje Türk Bayraklarıyla ve alkışlarıyla destek verdi.

 "BİZ BU TARİHİ HEP BİRLİKTE YAZDIK "

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, bu yürüyüşle tüm Türkiye'ye birlik ve beraberliğin en güzel mesajını verdiklerini ifade ederek "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Mersin’e sahip çıkınız!” diyerek seslendiği bu cennet şehri  birlik, beraberlik içerisinde devraldığımız noktadan daha yukarılara çıkaracağız. Çünkü biz bu tarihi hep birlikte yazdık. 3 Ocak Zafer Yürüyüşümüzü bu yıl da gururla, coşkuyla, birlik beraberlik içinde 3 Ocak'ın ruhuna yaraşır bir şekilde gerçekleştirdik. Yanımızda olan, yürüyüşümüze destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti