Advert

Muharip Gazilere ziyaret

​3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. yılı nedeniyle Mersin Valisi Ali İhsan Su, Garnizon ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesi'ni ziyaret etti. Vali Su, ziyarette yaptığı konuşmada, milletimizin tarih boyunca olduğu gibi bundan sonrada bağımsızlığına, hürriyetine, istikbal ve istiklaline sahip çıkacağını belirtti.

Muharip Gazilere ziyaret
Muharip Gazilere ziyaret admin
Bu içerik 1175 kez okundu.

Selma Kılıç

3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. yılı nedeniyle Mersin Valisi Ali İhsan Su, Garnizon ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette protokol mensupları tarafından gazilere çiçek hediye edildi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Kemal Cındız yaptığı konuşmada geçmişte yaşadıkları anıları anlatarak

“Tarihimizde görüyoruz ki bu millet kimseye boyun eğmemiş. Hiçbir zaman da yapılan saldırılara boyun eğmeyeceğiz. Özgür bir toplum olmaya devam edeceğiz. Mersin’in, Mersinlinin kurtuluş günü kutlu olsun” dedi. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın dernekteki eksiklikleri gidermek ve temizliğini yapma sözü verdiğini de belirten Cındız, Gültak’a teşekkür etti.

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise  Mersin'in kurtuluşunu coşkuyla kutladıklarını ifade ederek "Tarih boyunca milletimiz bağımsızlığına, hürriyetine, istikbal ve istiklaline sahip çıkmıştır. Tarihte nasıl böyle bir mücadele verdiysek, bu mücadele her zaman devam edecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'Çanakkale geçilmez' dedi ve geçilemedi. Buralar bizim vatanımız, kimse burayı işgal edemez beyanını en güçlü şekilde uygulamış ve vatanımızı düşmanın ayakları altında çiğnetmemiştir. Bu mücadele bugünde terörle veriliyor, aynı kararlılıkla güvenlik güçlerimiz ülkemizi korumaya devam ediyor. Ben bu çerçevede başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti