"3 Ocak Mersin'in gururudur"

​Mersin Valisi Ali İhsan Su, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, "3 Ocak 1922’de verilen bu destansı mücadele ile kazanılan zafer Mersinliler olarak bizim için bir gurur kaynağı, ülkemizin, milletimizin bekası, gelişmesi ve kalkınması için her zaman bir itici güç olmuştur" dedi. Vali Su, ecdada layık olmak ve bıraktığı mirasa sahip çıkmak için var güçleri ile çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

admin
Bu içerik 372 kez okundu.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tarih boyunca hür ve bağımsız olarak yaşamış yüce milletin  vatana, bayrağa, kardeşliğe, birlik ve bütünlüğe uzanan hain ellere asla geçit vermediğini ve bundan sonra da vermeyeceğini vurgulayan Vali Su mesajından şunları dile getirdi:

"Aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı ile tüm dünyaya gösterdiği hürriyet ve bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığını Mersinliler de 3 Ocak’ta yaşlısından gencine, kadınından erkeğine verdiği mücadele ile göstermiştir. 3 Ocak 1922’de verilen bu destansı mücadele ile kazanılan zafer Mersinliler olarak bizim için bir gurur kaynağı, ülkemizin, milletimizin bekası, gelişmesi ve kalkınması için her zaman bir itici güç olmuştur. Bu anlamda bizler ecdadımıza layık olmak ve bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla; Mersinli hemşehrilerimin 3 Ocak Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vatan ve Millet uğruna bedenlerini siper ederek şehadet ve gazilik mertebesine erişen tüm kahramanlarımızı sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, saygılarımı sunuyorum." (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
“Herkes Koşuyor Mersin’e”
“Herkes Koşuyor Mersin’e”