Çelik: İktidara talibiz

​İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, 2019 yılı ile ilgili yaptığı değerlendirmede AK Parti iktidarının uygulamalarını eleştirdi. 2019'un AK Parti'nin ülke sorunlarını çözemediği bir yıl olduğunu ifade eden Çelik, "Ekonomiden, dış politikaya bir sorun yumağı içerisinde olan ülkemizin sorunlarını çözse çözse, ancak İYİ Parti iktidarı çözebilir” dedi. Akşener'in 11 Ocak'ta Mersin'e geleceğini hatırlatan Çelik, vatandaşları karşılamaya davet etti.

Çelik: İktidara talibiz
Çelik: İktidara talibiz admin
Bu içerik 911 kez okundu.

Selma Kılıç

İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, gazetemize yaptığı açıklamada, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına el konduğunu öne sürdü.

Ekonominin çok kötü yönetildiğinin bilinen bir gerçek olduğunu vurgulayan Çelik, "Fakat bundan da daha beteri, ülkenin mal varlığı talan edilmektedir. Devlet kurumları şirketleştirilmiştir. Bugün gelinen noktada ülkenin büyük değerleri yandaşlara peşkeş çektirilmiştir. Bunların yanı sıra manevi dünyamızda yıpratılmış, yönetimde temel etik değerler silinmiş, devlet bütünüyle liyakatsiz kişilerin eline geçmiştir. Usul ve adap yok edilmiştir. İşte bu yüzden ülkemizde insanlarımız kaygılı ve mutsuzlar. Biz İyi Parti olarak bu kötü gidişi engellemek için iktiadra gelmek istiyoruz. Bugün gelinen noktada Sayın Meral Akşener’in liderliğinde İyi Parti’nin bir an önce göreve gelmesi beklenmektedir” şeklinde konuştu.

"TEHLİKELERLE DOLU YOLCULUKLARDAN YARA ALMADAN DÖNMEYİ HİÇ KİMSE BEKLEMESİN"

Hükümetin dış politikadaki uygulamalarını da eleştiren Çelik, "Bugün 5,3 milyon Suriyeli ülkemizde. Bunun 400 bini Mersin’de yaşamaktadır. Suriye’nin iç savaşa sürüklenmesi olayına iyi bakmak gerekiyor. Küresel güçlerin savaş alanına çevirdiği ülkelerde gözyaşı, kan hiç eksilmedi. AKP burada ateşe benzin ile gitmiştir. Şimdiler de Libya’ya asker gönderme konusunu konuşuyoruz. Tehlikelerle dolu yolculuklardan yara almadan dönmeyi hiç kimse beklemesin. ‘Taş yerinde ağırdır’ misali kendi ülkemizin bekasını tehlikeye atmaya hiç kimsenin hakkı olamaz. Bakın bugün Türkiye kanal İstanbul Projesi’ni konuşuyor. Bu doğrudan devletin varlığına bir saldırıdır. 1936 Montrö Antlaşması’nı silecek bir girişimdir. ABD kalıcı olarak Karadeniz’e demirlemenin yollarını arıyor. Bu proje hangi ödünlerin verilmesidir? İşte gerçekler gün geçtikçe su yüzüne çıkıyor. Fakat Türkiye çaresiz değil, çünkü İyi Parti var. Partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, ülkemizin sorunlarını çözebilecek tek siyaset ve devlet insanıdır. Sayın Akşener’in Cumhurbaşkanı olması noktasında çok büyük talebin olduğunu görmenin memnuniyeti içerisindeyiz. Ülkemizin her köşesi gibi Mersin’de çıldırtan bir yoksulluğun kıskacı altında inlemektedir. Sanayiciden, üreticisine ve sokaktaki insanına kadar ekonomik krizin bunalıma sokmadığı insan yok. Peki bu sorunlara çare var mı? Var, Sayın Meral Akşener liderliğinde İyi Parti’nin iktidar olmasıdır. Sayın Genel Başkanımız 11 Ocak'ta Mersin’e geliyor. Burada herkesi karşılamaya davet ediyorum. Sayın Akşener’e olan ilgi ve desteğin olduğunu biliyoruz ama Mersin’in bu konudaki liderliğini sürdürmesi gerekiyor. Bir de herkese şunu söylemek istiyorum: Ülkemizin sorunlarını çözerse, İyi Parti çözer. Bu yüzden herkesi İyi Partiye güç vermeye davet ediyorum.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi