Advert

Mersin kurtuluş törenlerine hazır

3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı coşkuyla kutlanacak. 3 Ocak Cuma günü Saat 09.00'da Mersin Tren garında başlayacak törende Mersin Valisi Ali İhsan Su ve beraberindekiler trenle istasyona gelen muharip gazilerden oluşan temsili heyet karşılayacak. Tören daha sonra Cumhuriyet Alanı'nda devam edecek. Toroslar Belediyesi'nin düzenleyeceği Kuvayi Milliye Yürüyüşü ise 08.00'de Toroslar Belediyesi önünden başlayacak ve Cumhuriyet alanında son bulacak.

Mersin kurtuluş törenlerine hazır
Mersin kurtuluş törenlerine hazır admin
Bu içerik 440 kez okundu.

Selma KILIÇ

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı törenle kutlanacak. 3 Ocak Cuma günü gerçekleştirilecek resmi tören Mersin Tren Garı'nda başlayacak. Saat 09.00’da Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve protokol ve askeri erkânın yerlerini almasının ardından Büyükşehir Belediye Halk Oyunları ekibi gösteri yapacak. Daha sonra ise trenle istasyona gelen muharip gazilerden oluşan temsili heyet karşılanacak. Karşılamayı müteakip protokol mensupları, temsili heyet, halk ve öğrenciler Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Alanı’na yürüyecek.

Cumhuriyet Alanı'ndaki tören saat 09.15'te başlayacak. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklâl Marşı okunacak. Vali Su, Tuğamiral Kirçetepe ve

Başkan Seçer'in törene katılanların ve halkın “Kurtuluş Günü’nü kutlayacak.  Bir öğrencinin okuyacağı şiirin ardından Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği tarafından mini bir konser verilecek. escort buca

Bir subayın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer bir konuşma yapacak. Resmi tören Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile sona erecek.

KUVAYİ MİLLİYE YÜRÜYÜŞÜ 08.00'DE BAŞLAYACAK

Toroslar Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Kuvayi Milliye Yürüyüşü ise Toroslar Belediyesi önünde saat 08.00'de başlayacak. Toroslar Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar temsili gruplar eşliğinde yürüyüşe geçerek Kuvayi Milliye Caddesi, İstiklal Caddesi, Sakarya Caddesi'ni takip ederek Cumhuriyet Alanı'ndaki resmi törene katılacak.  

Saat 11.00’de ise Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Muharip Gaziler Derneğini ziyaret edecek.

Saat 14.30’da ise şehitlik ziyareti yapılacak.

3 Ocak'ta Mersin'deki resmi kurum ve kuruluşlar, askeri birlikler, özel kuruluşlar, konutlar ve işyerleri bayraklarla donatılacak aydınlatma yapılacak. Limanda ve açıkta demir atmış olarak bulunan Türk bandıralı sivil gemiler ışıklandırılacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti