"Çiftçinin durumu vahim!"

Tarsus'ta her aşırı yağışta oldğu gibi binlerce dönüm tarım arazisi yine su altında kaldı. Seralardaki kabak ve biberleri çamur içinde kalan çiiftçi devlete olan borcunu nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyor.

admin
Bu içerik 206 kez okundu.

  Tarsus'un Ağzıdelik, Baharlı, Çatalça, Çağbaşı, Yaramış, Çiçekli, Çöplü ve Kefeli mahallelerinde ekili tarım arazileri su altında kaldı. Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, aşırı yağışlar sonucu ürünleri sular altında kalan mahalleleri ziyaret etti. 8 mahallede aşırı yağış sonucu tahmini olarak 15-17 bin dönüm arazideki ekili ürünlerin sular altında kaldığını belirten Avcı, yağışların bu şekilde devam etmesi durumunda zararın daha da büyüyeceğinden endişe ettiklerini söyledi.

"DEVLETİMİZ ÇÖZÜM BULMALI"

Özel sektöre ve bankalara borçları olduğunu ifade eden Avcı, zararlarının çok olduğunu belirterek, “Biberler su altında, kabaklar su altında, bütün ekili arazi su altında kaldı. Bu zararı nasıl çıkaracağız. Devlete olan borcumuzu nasıl ödeyeceğiz. Şu an ektiklerimiz öldü, belki başka bir şey ekebilir miyiz hava kuruyunca diye çamur içinde kaldığı için kökünü söküyorlar. Sular her ne kadar boşalsa da yeterli değil. Mutlaka devletimizin buna bir çözüm yolu bulması lazım. Yoksa çok vahim durumdayız” dedi.

Ürünleri sular altına kalan çiftçiler de mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istediler. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altınışık: Hayat enerjisini resimde buldum
Altınışık: Hayat enerjisini resimde buldum
Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı sona erdi
Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı sona erdi