Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Kurulu toplandı

Mersin Çalışma ve İş Kurumu, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği kurulu toplandı.

Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Kurulu toplandı
Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Kurulu toplandı admin
Bu içerik 142 kez okundu.

 Toplantıya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkan Danışmanı Fırat Aydoğan, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Halil Bozkurt, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Halil Yılmaz, Mersin İl Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Yılmaz Gündoğan, Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuzhan Tülücü, Meslek Lisesi Müdürleri, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Meslek Danışmanları katıldı.

Toplantıda; mesleki eğitim, staj olanakları, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Organize sanayi ve Meslek Liseleri arasında yapılabilecek işbirlikleri planlandı.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Halil Bozkurt burada yaptığı konuşmada;  İŞKUR olarak Mesleki Eğitimi çok önemsediklerini, özellikle ekonominin lokomotifi imalat sektöründe ara elemana çok ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Ara eleman sıkıntısının ancak mesleki eğitimle aşılabileceğini vurgulayan Bozkurt, "İŞKUR olarak hayatlarının her aşamasında öğrencilerin yanındayız. İŞKUR bünyesinde bulunan Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu, İş Kulübü gibi oluşumlarla birlikte İş Arama Becerileri Eğitimleri, Mülakat Canlandırmaları, İngilizce Mülakat Canlandırmaları, Meslek Seçimi Eğitimleri, Kariyer Danışmanlığı, Kariyer günleri, İstihdam Fuarları, Sektörel Eğitimler, Mesleki Eğitimler gibi giderek genişleyen bir yelpazede hizmet veriyoruz" dedi.

Toplantı sonrasında Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden heyete Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli tarafından okulun bölümleri, projeleri hakkında tanıtım yapıldı. Okulda, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robotik takımı tarafından robot teknolojileri hakkında sunum yapıldı ve heyet tarafından robot teknolojilerinin Mersindeki okulların geneline yayılarak Mersindeki okullar arasında robot yarışları yapılmasına karar verildi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti