Advert

Engin: Bölgenin kalkınması için çabalıyoruz

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) 28. yıl balosu ve yeni üyeler için plaket töreni düzenledi. MESİAD Başkanı Hasan Engin törende yaptığı konuşmada, MESİAD'ın çeyrek asırlık bir ömrü geride bırakarak tüm dinamizmi ile her geçen gün daha da güçlendiğini belirtterek, Çukurova Bölgesinin ve ülkenin kalkınması için hız kesmeden projeler üretmeye devam ettiğini kaydetti.

Engin: Bölgenin kalkınması için çabalıyoruz
Engin: Bölgenin kalkınması için çabalıyoruz admin
Bu içerik 191 kez okundu.

 Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) 28. yıl balosu ve yeni üyeler için plaket töreni düzenledi. MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen baloya Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve iş insanları katıldı.

“MESİAD PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR”

MESİAD Başkanı Hasan Engin, balonun açılışında yaptığı konuşmada, sürdürülebilir kalkınma ve katılımcı demokrasi anlayışının benimsendiği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlayan MESİAD'ın çeyrek asırlık bir ömrü geride bırakarak tüm dinamizmi ile her geçen gün daha da güçlendiğini belirtti.

Ekonomik büyüme ve kalkınmanın gelişmesinde ticaret hayatında güven ve istikrarın sağlanması, sermayenin yatırımlara ve üretime dönüşmesi için demokrasinin vazgeçilmez bir unsur olduğunu ifade eden Engin, "MESİAD bu bağlamda, çalışmalarında ekonomik kalkınma ile demokrasi arasındaki etkileşimin önemini her seferinde vurgulamaktadır. 180 üyesi ve dostlarıyla 28 yıllık Mersin ve Bölgemizin güzide kuruluşu MESİAD, Çukurova Bölgesinin ve ülkemizin kalkınması için hız kesmeden projeler üretmeye devam etmektedir“ ifadelerini kullandı.

Mersin’de ve ülkede yaşanan doğa katliamlarına dikkat çeken Engin, MESİAD’ın diğer canlıların yaşam alanlarına müdahale edenlere karşı durmaktan çekinmediğini söyledi.

MESİAD’ın öncülük ettiği projeler hakkında da açıklama yapan Başkan Engin, “MESİAD, Kurulduğu günden bugüne; MESİAD, takdir edilen deneyimi, geniş bilgi birikimi ve yaratıcı enerjisiyle işsizliği azaltacak, istihdamı artıracak, kalkınmayı hızlandıracak ve çağdaş uygarlığı yakalayacak yerel, ulusal ve evrensel ölçekteki projeleriyle alanında öncü olma rolünü sürdürecektir.

Demokrasi, adalet ve hukukun üstünlüğü ilkesi ile beklenen reformların acilen gerçekleşmesi,  kutuplaşmadan uzak, uzlaşarak ve birbirimizi kucaklayarak Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yılı hedeflerine birlik ve beraberlik içerisinde ulaşacağız. MESİAD olarak, Mersin Turizm Bölgeleri ve Karboğazı’nın turizme kazandırılması, sanayici ve üreticinin desteklenmesi, kentin en önemli sorunu olan ulaşım ve planlama sorunlarının çözülmesi, yaşanabilir bir kent ve çevre için projeler üretiyoruz.

Alt yapısı bitmek üzere olan üst yapı ihalesine hazırlanan kalkınmanın anahtarı Çukurova Bölgesel Havalimanı, Taşucu-Çeşmeli otoyolu, Tarsus Kıyı kesimi turizm yatırımları, Seka Limanın özelleştirilmesi kent ve bölge ekonomisine katkı sunacaktır.  MESİAD'ın yine kentimiz için hazırladığı Mersin Nefes İstiyor Projesi’nin Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’ın büyük emekleriyle başlamış olup ve Mersin’e nefes vermesini arzu ediyoruz" şeklinde konuştu.

ELVAN: MESİAD KENTİN GELİŞMESİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ise

MESİAD’ın kentin gelişmesi için çok önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Mersin'in, limanı, lojistik imkanları ve tarımıyla yatırımcılar için Türkiye'nin en cazip kentlerinden biri olduğunu vurgulayan Elvan, birlikte hareket edildiği taktirde kentteki problemlerin üstesinden gelineceğini dile getirdi. Elvan, Türkiye'de iş dünyasının geliştiğini ifade ederek, "İş dünyasına güveniyoruz. İş dünyamız artık geçmişteki gibi değil. Dünyayla rekabet edebilen, dünyanın dört bir yanına ürettiği ürünü satabilen bir Türkiye var." diye konuştu. Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı ve Çeşmeli- Taşucu Otoyolu projelerini takip ettiklerini vurgulayarak, çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

VALİ SU, “KAMU VE ÖZEL SEKTÖR OLARAK SİNERJİ OLUŞTURUYORUZ”

Mersin Valisi Ali İhsan Su da kentte çok sayıda alanda yatırımlar yapıldığını belirterek, çalışmalarda Elvan'ın desteği ve gayretinin olduğunu aktardı. Kamu yatırımlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve iş insanlarının da yatırımlarını sürdürdüğünü kaydeden Su, "Kamu ve özel sektör olarak önemli bir sinerji oluşturuyoruz. İlimiz kalkınıyor, inşallah çok daha hızlı kalkınmaya devam edecek." şeklinde konuştu.

YENİ ÜYELER PLAKETLERİNİ ALDI

Baloda yapılan konuşmaların ardından MESİAD’a üyelikleri kabul edilen iş insanları Yılmaz Özdemir, Yusuf Korkmaz, Uğur Kuzucu,  Hakan Alaca, Özgür Emire, Murat Çani, Zahir Irmak, Faik Tok, Ersin Topkarcı, Aziz Erguvan, Kazım Altıoğlu ve Sevim Canan Karakaya’ya üyelik plaketleri kent protokolü tarafından verildi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti