Advert

"İslami İlimler Fakültesi tam teşekküllü olacak"

Mersin Üniversitesi (MEÜ) İslami İlimler Fakültesinin 3’üncü kuruluş yıl dönümü, düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinliğe katılan Hz. Mevlana’nın 22’nci kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru “Hz. Mevlana’da Edep” konulu konferans verdi. MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, İslami İlimler Fakültesini'nin kurulmasının üzerinden 3 yıl gectiğini belirterek tam teşekküllü bir fakülte için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

admin
Bu içerik 579 kez okundu.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) İslami İlimler Fakültesinin 3’üncü kuruluş yıl dönümü, düzenlenen etkinlikle kutlandı. İslami İlimler Fakültesi tarafından Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama etkinliğinde, katılımcılara aşure ikram edildi. Etkinliğe, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Müftüsü Şaban Kondi ve Mersin Mevlana Kültür ve Sanat Derneği Onursal Başkanı Ahmet Coşar da katıldı.

“TAM TEŞEKKÜLLÜ FAKÜLTE YAPILMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Öğretim görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilmesinin ardından bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, İslami İlimler Fakültesi kurulalı 3 sene olduğunu belirterek, “Bunun altında çok büyük emekler var. Bundan sonra da aynı emeklerle 5 bin metre kompleksi ve kapalı alanıyla akademik, idari personel ve öğrencilerimizin kullanacağı bölgenin yapılması için elimizden geleni yapıp, tam teşekküllü, fark oluşturan güzel bir fakülteye kavuşmak istiyoruz. Hocalarımız kendine has bir eğitim yöntemiyle bu kısa sürede çok büyük atılımlar yaptılar. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM MODELİ İÇİN PATENT BAŞVURUSUNDA BULUNULDU”

İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan ise Türkiye’de yüksek din eğitiminin başlangıcından bu yana bir asrı aşkın bir süre geçtiğini söyledi. Baykan, “Fakültemiz yeni bir eğitim-öğretim modeli, yeni bir dil eğitimi modeli ile sınavlarda sınırlama bulunmadan mesleki ve sosyal gelişimi destekleyici süreç içerisinde ölçme ve değerlendirmeyi uygulamaktadır. Çalışmalarımız Rektörlüğümüzün yönlendirmeleriyle bilimsel araştırmanın konusu haline getirilmiş ve patent başvurusunda bulunulmuştur” diye konuştu.

Mevlana Kültür ve Sanat Derneği sanatçıları tarafından müzik dinletisi gerçekleştirilmesinin ardından Hz. Mevlana’nın 22’nci kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru, ’Hz. Mevlana’da Edep’ konulu konferans verdi. Konferansta, Hz. Mevlana’nın güzel ahlakı, ahlak anlayışı, yaşantısı ve sözleri ele alındı.

Konferansın ardından Rektör Çamsarı tarafından Esin Çelebi Bayru’ya plaket takdim edildi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı