Advert

“Akdeniz ilçesi hizmet almada uzun yıllar ihmal edilmiş”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir ve Akdeniz İlçe Meclis Üyeleri ile birlikte Akdeniz İlçesi’ne bağlı Şevket Sümer Mahallesi’nde bulunan Yenipazar’da hem esnafa hayırlı işler diledi, hem de vatandaşlar ile bir araya gelerek, sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Büyükşehir’in sorumluluk alanındaki bölgelerde önemli yatırımlar yapmak istediklerini ifade eden Seçer, Akdeniz’e yatırımların başlayacağı dönemlerin geldiğini dile getirdi.

 “Akdeniz ilçesi hizmet almada uzun yıllar ihmal edilmiş”
 “Akdeniz ilçesi hizmet almada uzun yıllar ihmal edilmiş” admin
Bu içerik 151 kez okundu.

 DÜKKANLARI TEK TEK GEZDİ

Başkan Seçer, ilk olarak Akdeniz Belediyesi Şevket Sümer Çok Amaçlı Mahalle Evi’nde Şevket Sümer Mahalle Muhtarı’na taziye ziyareti gerçekleştirdi. Esnaf ile tokalaşıp, hayırlı işler dileyen Seçer, kahvehanelere girdi, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Büyükşehir ve Akdeniz İlçe Meclis Üyeleri ile dükkanları tek tek ziyaret eden Seçer, son olarak Siteler Mahalle Muhtarlığı ziyareti ile geziyi sonlandırdı.  Başkan Seçer’in gezisi sırasında Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı takvimi de vatandaşlara dağıtıldı.

“VATANDAŞIN SORUNLARINI KENDİLERİNDEN DİNLİYORUZ”

Seçer, sokağa çıkarak yaşanan sorunları yerinde göreceklerini vurgulayarak, yaklaşık 15 gündür büro çalışmaları dışında, saha incelemeleri konusundaki uygulamaları başlattıklarını ifade etti. Başkan Seçer, “Farklı bölgelerde, farklı ilçelerimizde, farklı sorunların yaşandığı alanları bizatihi yerinde görerek, inceleme yapıyoruz. Vatandaşın içerisinde olup, bölgelerine ilişkin sorunları kendilerinden dinlemek çok daha doğru sonuçlara bizi yönlendiriyor. Bugün de Yenipazar’dayız” diye konuştu.

“ÖNEMLİ YATIRIMLARIN DA BAŞLAYACAĞI DÖNEMLER GELİYOR”

Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi Meclis Üyeleri ile birlikte bölgelerinde bazı gözlemler yaptıklarını dile getiren Seçer, “Yurttaşlarımızla da temasımız oluyor. Onlara sorunları iletmeleri yönünden de bir fırsat tanımış oluyoruz. Her şey memleketimiz için. Daha yeni bir belediye yönetimi sayılabiliriz. İlk 9 ay bir emekleme, bir toparlanma dönemi, bir şekil verme dönemiydi. Ama bundan sonra önemli yatırımların da başlayacağı dönemler geliyor” sözlerine yer verdi.

METRO PROJESİ’NİN 2. FAZI AKDENİZ’İ İLGİLENDİRİYOR

Seçer,  hizmetlerde ilk etapta sosyal faaliyetler ve sosyal yardımlar ile ön plana çıktıklarından bahsederek, eğitim alanında hayata geçirdikleri tüm hizmetleri tek tek anlattı. Ulaşımda hayata geçirdikleri ve geçirmeyi planladıkları hizmetlere de değinen Seçer, Metro Projesi’nde önceki gün ihaleye çıkıldığını ve 2020 yılında kazmayı vurmak istediklerini vurguladı. Metro Projesi hakkında konuşan Seçer, “Bunun için altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Dönemimizde finansman önemli bir sorun. Ekonomik sıkıntıların yaşandığı, piyasalarda daralmaların yaşandığı bir dönemde bu yatırımları yapmak kolay değil. Ucuz ve uzun süreli ödeme koşullarını bize sağlayan finans kaynakları arayışı içerisindeyiz. Bunun çalışmalarını sürdürüyoruz” diyerek, raylı sistemde üç faz halinde yeni bir çalışma yaptıklarını da anlattı. Seçer, ayrıca 2. fazın Akdeniz ilçesini de ilgilendirdiğini söyledi.

“AKDENİZ İLÇESİ HİZMET ALMADA UZUN YILLAR İHMAL EDİLMİŞ”

Akdeniz ilçesinin uzun yıllar hizmet anlamında ihmal edildiğinin altını çizen Seçer, “Altyapı, üstyapı, temiz suya erişim, yol, kaldırım gibi konularda uzun yıllar ihmal edilmiş. Belediyemizin, yani Büyükşehir'in sorumluluk alanındaki bölgelerde önemli yatırımlar yapmak istiyoruz. Önemli sorunların yaşandığı bir ilçe üzerindeyiz. Türkiye'de örneği az bir ilçe. Gelir dağılımında adaletsizliğin bu kadar çok olduğu çok az ilçe vardır. Bunların en başında Akdeniz ilçesi geliyor. Düşünün; limanınız, fabrikanız, OSB’niz var, Mersin’in gayri safi hasılasının önemli bir kısmı bu bölgeden karşılanıyor ama Mersin’in en yoksul kesimi de bu bölgede. Böyle bir açmaz var” dedi.

“KENTİN BU BÖLGESİNİN MUTLAKA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ LAZIM”

Akdeniz bölgesinde önemli yatırımlar yapacaklarını ifade eden Seçer, “Uzun yıllar çarpık kentleşmenin, yoğun göçün, dönemsel olarak iç göçün, daha sonra Suriyeli göçün, belki de en derin tahribatları yaptığı ilçe Akdeniz ilçesi. Bu konuda vatandaşlarımızın bize kredi vermesini, biraz sabretmelerini istiyoruz. Bunlar önemli yatırımlar olacak. Altyapı yatırımları. Hem parasal olarak önemli miktarlardır, hem de zaman alan, projelendirilmesi gereken projelerdir ya da yatırımlardır. Kentsel dönüşüm bu bölgede son derece önemli. Kentin bu bölgesinin mutlaka dönüştürülmesi lazım. Fiziki koşulları daha uygun sokaklar, semtler, mahalleler oluşturmak lazım. Bunları da tabii ki gerçekleştirmek sadece belediyelerin sorumluluğu altında değil. Daha çok merkezi hükümetle bir eşgüdüm halinde bunların yapılması işi çok daha kolaylaştıracak yatırımlar” ifadelerini kullandı.  (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
Dinçer’den SGK İl Müdürü Ali Koç’a hayırlı olsun ziyareti
“Herkes Koşuyor Mersin’e”
“Herkes Koşuyor Mersin’e”