Mezitlili kadınlardan öğrencilere yeni yıl hediyesi

Mezitli Belediyesi Örgü Evi'nde faaliyet gösteren bir grup kadın, çocuklar için atkı, bere, ördü. Kadınlar, kendi elleriyle ördükleri giyim malzemelerini, Hürriyet Mahallesindeki çocuklara dağıttı.

Mezitlili kadınlardan öğrencilere yeni yıl hediyesi
Mezitlili kadınlardan öğrencilere yeni yıl hediyesi admin
Bu içerik 181 kez okundu.

Gerçekleştirdikleri sosyal projelerle adını duyuran Mezitli Belediyesi Örgü Evinde faaliyet gösteren kadınlar çok özel bir projeye daha imza attı. Kadınlar, öğrencilere ördükleri atkı ve bereleri hediye etti.  Daha önce bölgede bulunan köy okullarında benzer çalışmalar yapan kadınlar Mezitli Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu’na giderek çocuklara yeni yıl hediyesi verdi.

Aralarında Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın eşi  Sembol Tarhanın'da bulunduğu Mezitli Belediyesi Örgü Evi kadınları, "Daha önce bir çok  köy okulumuzda benzer çalışmalar yaptık. Bu kez kent merkezinde bulunan çocuklarımız okula giderken üşümesin diye ördük. Çocuklarımızın kış mevsimini sağlıklı şekilde geçirmesi hedefiyle farkındalık ortaya koyacak bir işe imza attık. Hiçbir çocuğumuz üşümesin istiyoruz. Elimizden geldiği ölçüde  kırsal kesimdeki çocuklarımıza ördüğümüz atkı, eldiven, kazak ve bereleri ulaştırıyoruz. Ulaşabildiğimiz her yere ördüğümüz atkı ve bereleri dağıtmak istiyoruz. Biz zamanımızı böylesi yararlı bir iş ile değerlendiriyoruz" dediler.

Sadece Mersin’de değil, Malatya, Tunceli illerimizde bulunan çocuklar için ördüklerini hatırlatan kadınlar, “Ulaşabildiğimiz her yere bu gönül köprümüzü kurmak istiyoruz. Ördüklerimizi Tunceli’ye Malatya’ya yada Suriye’de teröristlerle mücadele eden askerlerimize gönderiyoruz. Mezitli’deki iyilik ateşinin oraları ısıtmasını istiyoruz. Yine aynı şekilde yanı başımızdaki üşüyen çocukları da düşünerek örgülerimizi örüyoruz” diye konuştular. 

Mezitlili kadınların duyarlılığını ve sesini artık bütün Türkiye'nin bildiğini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kadınların el attığı işin mutlaka başarıyla sonuçlandığını söyledi. Belediye olarak gerçekleştirdikleri her hizmette kadınların büyük desteğini aldıklarını kaydeden Tarhan, yaptığı açıklamada, "Kadınlarımızın duyarlılığı ve içgüdüsel sahiplenme duyguları, yaptığımız işlerin başarılı olmasında çok büyük bir etken. Bulundukları birçok faaliyetle bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Biz de elimizden geldiği kadar kadınlarımızın her zaman yanında yer almaya devam ediyoruz. Bunu biliyor ona göre hizmet programımızı belirliyoruz. Hayata geçirdiğimiz 12 gönüllü evinde görev alan vatandaşlarımızın tamamına yakını kadın ve oldukça başarılı işler gerçekleştiriyorlar. Biliyoruz ki kadınlarımız sahip çıkarsa güzel işler ortaya çıkıyor" dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Futbol Turnuvasında şampiyon Erdem Yankı oldu
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti