Eski vekiller Belediye adaylığı yarışında

Mersin’de CHP’li eski milletvekilleri İstemihan Talay, Vahap Seçer ve Serdal Kuyucuoğlu’nun yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olabilmek için adaylık arayışı içine girdikleri dillendiriliyor.

Eski vekiller Belediye adaylığı yarışında
Eski vekiller Belediye adaylığı yarışında admin
Bu içerik 1444 kez okundu.

 

ABİDİN YAĞMUR

 

-CHP’de Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ter döken Vahap Seçer, Serdal Kuyucuoğlu ve İstemihan Talay’ın ortak özelliği 3 eski vekilin de Tarsuslu olması. Eski vekillerden Aytuğ Atıcı’nın da adı kulislerde sıkça geçiyor.

Yerel seçimlere 7 ay gibi kısa bir zaman kalırken CHP kulislerinde hareketli günler yaşanıyor.  Olağanüstü kurultay tartışmalarının rafa kaldırılmasının ardından partide dikkatler yeniden yerel seçimlere çevrildi. Eski milletvekillerinden Vahap Seçer, CHP’de Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak uzun süredir çalışma yapıyordu. 24 Haziran seçimlerinin ardından milletvekilliği görevi sona eren Serdal Kuyucuoğlu da, yaz tatilinin ardından Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı sıfatıyla parti tabanının ve Mersinlilerin karşısına çıktı. Eski vekillerden Aytuğ Atıcı ve Fikri Sağlar, belediye başkan aday adaylığıyla ilgili bir açıklama yapmadı ama parti kulislerinde bu iki ismin de yerel seçimleri hedeflediği iddia ediliyor.

Geride bıraktığımız Kurban Bayramı tatili, CHP’den belediye başkan aday adayı olmayı hedefleyen isimlerin kendilerini kamuoyuna ilan etmesinin de vesilesi oldu.

Geçtiğimiz yıllarda 2 dönem CHP’den milletvekili seçilen Vahap Seçer ile geçtiğimiz dönemlerde milletvekilliği ve bakanlık yapan İstemihan Talay Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak uzun süredir çalışma yapıyordu. 24 Haziran seçimlerinden sonra milletvekilliği sona eren Serdal Kuyucuoğlu da bayramda Büyükşehir Belediye Başkan adayı sıfatıyla reklam hazırlatarak yarışa katıldığını ilan etmiş oldu.

 

3 TARSUSLU, 3 ESKİ VEKİL

 

Yerel seçimlere 7 aylık süre kalırken CHP’nin 3 Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı sahaya çıkmış oldu. Büyükşehir Belediye Başkan adayı olabilmek için ter döken İstemihan Talay, Vahap Seçer ve Serdal Kuyucuoğlu’nun ortak özelliği üçünün de Mersin siyasetinde tanınan eski milletvekili olması. Üç aday adayının bir diğer ortak özelliği ise üçünün de Tarsuslu olması.

 

ATICI ZEMİN YOKLUYOR İDDİASI

 

CHP’de Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmayı hedefleyen Ali Galip Özkan, Serdar Erkan ve Selçuk Dereli de çalışmalarını sürdürüyor. Şimdiden 6 aday adayının olduğu CHP’de, eski milletvekillerinden Fikri Sağlar ile Aytuğ Atıcı’nın da adı başkan aday adayları arasında geçiyor. Bu iki isim aday adaylığıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı ancak parti kulislerinde adları sıkça zikrediliyor. Özellikle Aytuğ Atıcı’nın taban çalışması yürüterek adaylık için zemin yokladığı iddia ediliyor.

Eski CHP Mersin İl Başkanı Faruk Mehmet Akar ile önceki dönem Mimarlar Odası Şube Başkanı Ömer Sakar’ın da Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kulis yürüttüğü de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Yılmaz, Berat kandilini kutladı
Jandarmadan çocuklara sürpriz
Jandarmadan çocuklara sürpriz