Advert

"Anamur muzu doğal gazla ısınacak"

Anamur Belediye Meclisi Aralık ayı Olağanüstü toplantısında ilçeye doğalgaz getirilmesi için doğalgaz şirketine yapacağı çalışmalar için her türlü kolaylığı sağlamak için oy birliği ile karar alındı. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, doğalgaz hattı deşeme çalışmalarında yaşanması muhtemel olumsuzluklar nedeniyle esnaflardan destek ve anlayış istedi. Doğalgazın Anamur ekonomisine ciddi katkısı olacağını anlatan Kılınç, "Anamur muzu doğalgazla ısınacak" dedi.

admin
Bu içerik 1290 kez okundu.

Anamur Belediye meclisi Aralık ayı olağanüstü ikinci toplantısında ilçeye doğalgaz getirilmesi görüşüldü. Mecliste doğalgaz şirketine ilçede yapacağı alt yapı çalışmaları için her türlü desteğin verilmesi meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç mecliste yaptığı konuşmada, öncelikle doğal gaz hattının döşenmesi için yapılacak çalışmalar için esnaftan anlayış ve destek istedi. Anamur muzunun da doğal gaz ile ısınacağını kaydeden Kılınç; “Hizmet Anamur’a gelecek, mesele hizmet ve külfet meselesi olacak.” dedi.

Doğal gazın düşük fatura nedeni ile aile ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacağını kaydeden Kılınç Doğalgazın bölgeye gelmesi konusunda Bozyazı ve Aydıncık ile de müşterek hareket etmeleri gerektiğini ifade etti. Kılınç; “Şu an Erdemli sınırına kadar doğal gaz geldi. Erdemli sınırından buraya kadar gelen bölüm 185 kilometre. Karamandaki 220 kilometre. Antalya 250 kilometre. Yani hem fizibıl hem karlı olabilecek yer, en uygun olabilecek yer nüfus bakımından da Mersin olduğu noktasında da bir karar çıktı.”dedi. Hizmetin kaçırılmaması gerektiğinin altını çizen Kılınç; “Vatandaşa yansıtılacak hiçbir hadise yok. Doğal gazın bir medeniyet olduğuna inanıyorum, bir ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Anamur halkının da bu işi kabul edeceğine inanıyorum. Benim evimde mutfaktaki doğal gaz maliyetim 8 Lira. Her evde birer tüp bittiği söyleniyor. 125 TL nere, 8 TL nere?" şeklinde konuştu.

Karar,  CHP ve İYİ Parti’nin de desteği ile meclisten oy birliği ile geçti.

"NE SÖZ VERDİYSEK O"

Başkan Kılınç sekiz buçuk aylık görevi süresince yaptığı hizmetler hakkında bilgi verdi.

Seçim süresince ne söz verdiyse bir bir yerine getireceklerini kaydeden

Kılınç;“Seçim çalışmalarımız sırasında Anamur’umuzla ilgili vatandaşımıza vadettiğimiz Anamur’un problemleri olan, Anamur’un eksikleri olan konuları birer birer çözmekteyiz.” dedi.

Yaptıkları çalışmaları tek tek anlatan Kılınç şunları söyledi: Anamur’a doğalgaz getirilmesi vaatlerimiz arasındaydı.  Bugün Anamur’umuza bu adımı atmış olduk. Nasıl atmış olduk? Dün iç tedarikçi olan Anamur şehir merkezindeki ve Anamur’daki mahallerimizde ki çalışmalarımızı yapacak olan Aksa Şirketine doğal gaz çalışma noktasında Anamur Belediyesi olarak Belediye Meclis üyelerimizin tümüyle beraber oy birliğiyle bunu meclisimizden geçirdik. Geçen hafta bulunduğumuz Ankara’daki Botaş Genel Müdürlüğümüzde yapmış olduğumuz görüşmelerde de doğal gazın boru hattıyla Anamur sınırına kadar gelip iç çalışmayı Aksa yapacaktır diyorum, İnşallah en kısa zamanda Anamur’umuza doğal gazla ilgili kazmayı vuracağız diyorum, şimdiden memleketimize bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.” (Haber Merkezi)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi