Tarsus’ta ‘Omurga’ semineri

Fizyoterapist Burçin Köse, sağlıklı bir omurga için yapılması gerekenleri anlatarak duruş teknikleri ile ilgili bilgiler verdi

Tarsus’ta ‘Omurga’ semineri
Tarsus’ta ‘Omurga’ semineri admin
Bu içerik 282 kez okundu.

 Mersin’in Tarsus ilçesinde ‘Vücudumuzun Çatısı Omurga’ konulu seminerde fizyoterapist Burçin Köse, sağlıklı bir omurga için yapılması gerekenleri anlatarak duruş teknikleri ile ilgili bilgiler verdi düzenlendi.

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu'nun 'Doktor Sunumları' kapsamında düzenlendiği 'Vücudumuzun Çatısı: Omurga' konulu sunum Fizyoterapist Gülsüm Sayğı ve Fizyoterapist Burçin Köse'nin anlatımıyla Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi'nde gerçekleşti.

Sunuma, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, alzheimer hastası ve hasta yakınları ile birlikte davetliler katıldı.

Sunum, Nazan Şengül'ün Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu adına yaptığı açılış konuşması ile başladı. Nazan Şengül konuşmasında aktif yaş almanın önemine dikkat çekerek Alzheimer Derneği bünyesinde yapılan çalışmaları anlattı. Alzheimer Derneği'nin düzenlediği etkinliklerle davet ederek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Fizyoterapist Gülsüm Sayğı sunumuna omurganın tanımını yaparak başladı. Sağlıklı bir omurganın şekli ile ilgili bilgilendirme yaparak omurganın görevlerinden bahsetti. Omurga eğriliği ve fıtık çeşitlerini sebepleri, belirtileri ve tedavi yöntemleri ile birlikte anlattı.

Fizyoterapist Burçin Köse ise sunumuna sağlıklı bir omurga için yapılması gerekenleri anlatarak başladı. Omurga sağlığını olumsuz etkileyen faktörlerden bahsederek duruş teknikleri ile ilgili bilgilendirme yaptı. Omurganın sağlıklı kalmasının sırrının düzenli yapılan egzersizler olduğunu vurguladı.

Katılımcıların sorularına yanıt bulduğu sunum, hediye takdimi ve Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu'nun hazırladığı ikramların tüm katılımcılara sunulması ile son buldu. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi