“Demokrasi Ancak Özgür Basınla Vucüt Bulabilir”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Kasım ayında yapılan olağanüstü genel kurul sonrası Mersin Gazeteciler Cemiyeti(MGC) Başkanlığına seçilen Rüstem Kaya Tepe ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Özgür basın vurgusu yapan Başkan Özyiğit, “Yasama, yürütme ve yargı ile birlikte bağımsız basın demokrasinin gelişmesi ve var olması için en önemli bir etkenlerdendir. Demokrasi ancak özgür basınla vücut bulabilir.” dedi.

“Demokrasi Ancak Özgür Basınla Vucüt Bulabilir”
“Demokrasi Ancak Özgür Basınla Vucüt Bulabilir” admin
Bu içerik 631 kez okundu.

  Gerçekleşen ziyarette Mersin’deki gazeteciler ile bir araya gelen Başkan Abdullah Özyiğit, hep birlikte Mersin’e hizmet edeceklerini dile getirerek “Demokratik bir seçimle geldiğiniz görevinizde sizleri tebrik ediyor, Mersin basınına hayırlı olmasını diliyorum. Basın yayın anlamında camiayı geliştirecek çalışmalar yapacağınıza yürekten inanıyorum. Bugüne kadar basınımızla son derece iyi ilişkiler kurduk eminim ki önümüzdeki süreçte de bu ilişkiler en üstü seviyede devam edecek. Mersin için hep beraber çalışacağız. Umut ediyorum ki kentimize ve ülkemizde hep birlikte hizmet etme şansımız olur” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÖZYİĞİT’TEN GAZETECİLERE KOOPERATİF ÖNERİSİ

Basının içinde bulunduğu zor şartlar ile ilgili kooperatifçilik önerisinde bulunan Başkan Özyiğit, “Mersin’deki gazeteciler bağımsız bir şekilde mesleklerini icra etmek için bir kooperatif çatısı altında çalışma yürütülebilir. Bin kişi her gün 1 TL verirse ki ben binlerce vatandaşın bağımsız basın için bunu vereceğine inanıyorum bu şekilde bir bütçe oluşturulursa maddi olarak bağımsızlığını kazanacak gazeteciler çok daha etkili bir şekilde çalışmalarını yürütebileceklerdir. Bu konuda Yenişehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağımızı siz gazetecilerin huzurunda ifade ediyorum. Bizim de Mersin’deki gazeteciler için düşündüğümüz bir projemiz var bunları Mersin Gazeteciler

Cemiyeti ile de paylaştık somutlaştığı takdirde kamuoyu ile paylaşacağız” Şeklinde konuştu.

YENİŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN VEFA ÖRNEĞİ

Başkan Abdullah Özyiğit, kente ve ülkeye katkıda bulunan kişilerin isimlerinin yaşatılacağını belirterek; Süper Lig’de uzun yıllar görev yapmış Mersinli hakem rahmetli Musa Eryılmaz ve Siyasetçi rahmetli Aydın Güven Gürkan’ın isimlerinin Yenişehir’de bulunan iki parka verileceğini açıkladı.

YENİŞEHİR TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından ‘Her aile bir okuldur’ sloganı ile hazırlanan Erken Çocukluk Eğitimi Projesi, ile ilgili konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Bebeklik ve erken çocukluk dönemi olarak tanımlanan 0-3 yaş dönemi öğrenmeye en fazla açık olunan ve tüm gelişim alanlarındaki becerilerin temellerinin atıldığı dönemdir. Bireylerin hayatında bu denli önemli olan ilk üç yaşta gelişim sorunlarının yaşanması çocukların, gelişimlerinin yaşıtlarından geri kalmasına ya da gecikmesine neden olabilmektedir. Yenişehir Belediyesi olarak bu hassasiyetle 0-3 yaş aralığındaki çocukların eğitimine yönelik Türkiye’de bir ilk olan Erken Çocukluk Eğitimi Projesi’ni hayata geçirdik. 0-3 yaş arası çocukların eğitiminde ülkemizde bir eksiklik var işte biz Yenişehir’de bu eksikliği gidereceğiz. Uzmanlarımız ebeveynleri bu konuda eğitecek her türlü desteği verecek. Yenişehir’de 0-3 yaş grubundaki çocukların gelişimleri takip edilecek.” İfadelerini kullandı. Başkan Özyiğit, Yenişehir’in ve ülkemizin gelecek 20 yılına katkı sunacak bir projeyi hayata geçirdiklerine dikkat çekerek‘Geleceğin bilim insanları Yenişehir’de yetişecek. ’dedi.

“YENİŞEHİRLİ ÇOCUKLAR SPORCU, SANATÇI VE BİLİM İNSANI OLACAK”

Yenişehir Belediyesi bünyesinde yapılan kültür, sanat ve sportif faaliyetler hakkında gazetecilere bilgi veren Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediyesi Sanat Okulu’na 1700 çocuğun başvurduğunu bunlardan 1350’sinin kayıt yaptırdığını söyledi. Yenişehir Belediye Spor okullarına ise 1000 kişinin kayıt  yaptırdığını ifade eden Özyiğit, “Yenişehirli her çocuğun en az bir spor branşında iyi bir seviyeye gelmesini ve yine  en az bir enstrüman çalabilmesi ve ayrıca en az bir yabancı dil öğrenecek düzeyde eğitim alması için çaba sarf ediyoruz. Benim için en önemli yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Yenişehir’de bizim için öncelik eğitimdir, temel belediyecilik hizmetlerimizi de tabi ki yerine getireceğiz. Yenişehirli çocuklar sporcu, sanatçı ve bilim insanı olacak.” Dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi