“Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet”

Mersin Ülkü Ocakları’nın şehit aileleri onura düzenlediği programa katılan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, "Çok şükür ki biz kahramanlar çıkartabilen bir milletiz evlatlarıyız. Şehit ailelerimizin dik duruşlarından dolayı kendileriyle gurur duyuyorum. Bugüne kadar her zaman yanlarında olduk. Bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet" diye konuştu.

“Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet”
“Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet” admin
Bu içerik 447 kez okundu.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Ülkü Ocakları’nın şehit aileleri onura düzenlediği programa katıldı.

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı  Ferit Salim Sanlı, MHP 24. Dönem Mersin Milletvekili Ali Öz, MHP İl ve İlçe Teşkilatları, MHP Mersin Yürütme Kurulu Üyesi Dilek Uslu Var, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile şehit ve gazi ailelerinin katılımıyla gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

YILMAZ: ŞEHADET EN YÜKSEK MERTEBEDİR

Vatan uğruna canını feda eden kahraman şehitler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duaların okunduğu programda konuşan Başkan Yılmaz, “Şehadet ve şehitlik hem dinimizce hem örfümüzce bir insanın, bir faninin, bir askerin, bir yiğidin, bir türkün ulaşabileceği en yüksek mertebedir.” dedi.

Türkçü düşünceye açıklık getirmiş, Yazar, Şair ve Tarihçi Hüseyin Nihal Atsız’ın “Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için” şiirine atıfta bulunan Başkan Yılmaz, “Sizler evlatlarınızı bu vatan için şehit vermiş insanlarsınız. Çok şükür ki biz kahramanlar çıkartabilen bir milletiz evlatlarıyız. Şehit ailelerimizin dik duruşlarından dolayı kendileriyle gurur duyuyorum. Bugüne kadar her zaman yanlarında olduk. Bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.

Duygu dolu anların yaşandığı programda Başkan Yılmaz, gazi ve şehit aileleriyle de yakından ilgilendi.

ÜNEL: “ÖLÜRSEM ŞEHİT, KALIRSAM GAZİ ANLAYIŞI ŞEREFİMİZDİR”

Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel ise, “Türk Milletinin 57. Alayı olan Ülkü Ocakları, vatan uğruna binlerce evladını toprağa vermiş, vatan uğruna canlarından, sevdiklerinden geçenlerin emanet ettiği cennet vatanı var gücüyle, ebediyen vatan kılma mücadelesi veren mukaddes bir kurumdur. Dünyaya adalet dağıtmak, mazluma Yunus, zalime Yavuz olmak üzere yaratılan, bin yıllardır bu kutlu görevi ifa eden Aziz Türk Milletinin ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı şerefimizdir, gururumuzdur.  Şehit ve gazilerimizin emaneti başımızın üzerindedir. Bugün yanımızda olan muharip gaziler ve şehit ailelerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

SANLI: “TOPRAĞIN UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR”

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ferit Salim Sanlı, “Toprağın uğrunda ölen varsa vatan olduğunun bilincinde olan Ülkü Ocakları, her daim şehit ailelerinin emrinde ve yanında. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş’in sizlere selamını getirdim” dedi.

Program okunan duaların ve türkülerin ardından plaket takdimiyle devam etti. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi