Abidin Yağmur’un yazısı TSYD ödülüne değer görüldü

Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından düzenlenen TSYD Yılın En İyileri yarışmasında ödül kazananlar belli oldu. Gazetemiz yazarlarından Abidin Yağmur, Yerel Basın En İyi Serbest Yazı ödülüne değer görüldü. Bu ödül, Abidin Yağmur’un onuncu mesleki ödülü oldu.

Abidin Yağmur’un yazısı TSYD ödülüne değer görüldü
Abidin Yağmur’un yazısı TSYD ödülüne değer görüldü admin
Bu içerik 1153 kez okundu.

Selma KILIÇ

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği ve Türkiye’deki saygın basın ödülleri arasında yer alan TSYD Yılın En İyileri yarışmasında gazetemize bir ödül daha geldi. Yazarımız Abidin Yağmur, Mersin İdman Yurdu’nun Süper Lig’den amatör lige uzanan çöküş sürecini anlattığı Mahalli Lig başlıklı yazı ile ödüle değer görüldü.

2018 Yılı Spor Gazeteciliği eserlerini kapsayan yarışmanın Koordinatörlüğünü Murat Ağca yaptı. Yarışma jürisi ilgili yönetmelik uyarınca başkanlığa oybirliği ile Ahmet Çakır’ı seçti.

Ulusal ve yerel basının çeşitli dallarında 145 eser gönderildi ve jüri bunların arasından 40’tan 100’e kadar geleneksel puanlama yöntemiyle en iyileri seçti.

Değerlendirme sonucunda gazetemiz yazarı Abidin Yağmur, ‘Mahalli Lig’ başlıklı yazısıyla Yerel Basın En İyi Serbest Yazı Ödülü’ne değer görüldü. Yerel basın kategorisinde Adana Çukurova Metropol gazetesinden Şahin Çoban sayfa düzeni dalında, aynı gazeteden Serkan Şenyürek inceleme araştırma dalında ödüle değer görüldü.

İşte Abidin Yağmur'un ödül alan o yazısı;

http://www.guneygazetesi.com/kose-yazisi/102/mahalli-lig.html?fbclid=IwAR0N9_UH2pVAuI-3iHKNRjnRJ8fnEahx8bWtueCjrSjgzmQR8dMy0ZPYyas

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi