CHP’li Uyar’a sevgili seli

CHP’de ilçe kongreleri süreci başladı. Halen CHP Akdeniz İlçe Başkanlığı’nı yürüten Ünal Uyar tekrar aday olduğunu açıkladı. Oestek veren yoğun kalabalığa hitap eden Uyar, “CHP önümüzdeki ilk seçimde iktidara gelecek” dedi.

CHP’li Uyar’a sevgili seli
CHP’li Uyar’a sevgili seli admin
Bu içerik 684 kez okundu.

 Kemal İSTEK

CHP’de ilçe kongreleri süreci başladı. CHP Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, yoğun kalabalık önünde tekrar ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Burada yaptığı konuşmasında öncelikle ulusal gündeme ilişkin görüşlerini anlatan Uyar, insan haklarına vurgu yaptı. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla insan hakları ihlallerine değinen Uyar, “Maalesef ki, ülkemizde işçi haklarından kadın haklarına, engelli haklarından çocuk haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğünden, yaşam hakkına birçok sorun çözüm beklemektedir. Hak ve özgürlükler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’yle teminat altına alınmıştır. Ancak demokrasinin, hak ve özgürlüklerin askıya alındığı ülkemizde bu kavramlardan söz etmek mümkün değildir. Gazeteler, televizyonlar, radyolar, yayınevleri tüm basın baskı altında” dedi.

ÇEVRE HAKLARI RANT UĞRUNA İHLAL EDİLİYOR

Konuşmasında ekonomik krizin ulaştığı boyuta dikkat çeken Uyar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık öyle bir hale geldi ki siyanürle ailelerin topluca intiharına neden oluyor. Bu durumu basın bile göz ardı ediyor. Ve ekonomik sorunların yanında demokrasi de yara almış durumdadır. Seçimle gelen belediye başkanları görevlerinden alınıyor. Yerlerine kayyum atanıp, tutuklanıyorlar. Her gün ortalama beş işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybediyor. Sendikal haklar kısıtlanıyor. Kadınlara yönelik şiddet, saldırı ve tecavüzde de rekorlar kırılıyor. Çevre hakları rant uğruna sürekli ihlal ediliyor. Sokaklarda hayvanlara işkence ediliyor. Çocukların ve gençlerin eğitim hakkı, dini eğitim verme çabası ile yok sayılıyor. Son yıllarda insan hakları her alanda öylesine ihlal ediliyor ki, ne kadarını söyleseniz, hepsini söylemiş olmuyorsunuz.”

"DEMOKRASİ MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ"

Tüm baskılara rağmen insan hakları ve demokrasi mücadelelerini kararlılıkla sürdüreceklerini ifade eden Uyar kongre süreci ile ilgili ise şunları söyledi.

“Ben ve yönetim kurulum 25.08. 2019 tarihinde yaptığımız olağanüstü kongre ile göreve geldik. Bu kısa süreçte birçok ziyaret gerçekleştirdik, partimizin ve büyükşehir belediyemizin birçok etkinliğine katkı verdik. Delege seçimlerimizi gerçekleştirdik. Akdeniz İlçe bizim evimiz dedik. Burası 5 bin 500 üyemizin yuvası. İlçe binamız yıllardır tadilat görmemiş, oldukça yıpranmış ve oldukça sağlıksız şartlardaydı. Kolları sıvadık tamir ve tadilat işine giriştik. Binamızı baştan aşağı dış cephesi ve tabelalarımıza varana kadar yeniledik. Akdeniz İlçemize, partimize ve partilimize yaraşır hale getirdik. Biz yerel iktidardan, genel iktidara yürüyoruz. Yükümüz ağır olabilir, ancak doğru çalışma ve doğru kararlarla üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Büyük bir inanç ile barışacağız, dayanışacağız, çalışacağız ve o baharı Akdeniz’e getireceğiz. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin Akdeniz İlçemiz de daha güçlü bir hal alması, kuvvetli adımlarla ilerleyebilmesi kucaklayıcı ve birleştirici bir yapıya kavuşması için ben yönetimi değil, biz yönetimi anlayışı ile Cumhuriyet Halk Partisini Akdeniz’de daha ileriye, aydınlık günlere taşımak adına İlçe Başkan Adaylığımı açıklıyorum. Bundan dolayı eğer ki delegelerimiz tercihlerini bizden yana belirlerlerse yapacağımız kongreden sonrada, var gücümüzle partimizin iktidarı için çalışacağız. Sizlere burada söz veriyorum. Hiçbir partilimin, sandık görevlimin, okul sorumlumun, bizlere inanarak gönüllü çalışanımın başını öne eğdirmeyeceğim. Seçim sonuçlarından dolayı evine gözü yaşlı evine gitmeyecek. Parti içerisinde ilişkilerimizi de onarmak zorundayız. Biz bir arkadaşımızı bile kaybetmeyeceğiz. Önemseyeceğiz ve ekip arkadaşlarımızla birlikte mutlaka herkese dokunacağız." Uyar, partilileri 14 Aralık Cumartesi günü Saat 10.00’da Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde yapılacak ilçe kongresine davet etti.  

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi