Advert

Kız çocukları hem okuyacak, hem spor yapacak

Şevket Pozcu Anadolu Lisesi İzcilik Kulübü öğrencileri, İzci Mersin İl Temsilcisi Beşir Yavuz, Şevket Pozcu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Kerime Başoğlu, izci lideri öğretmenleri Ayhan Sertoğlu ve Melike Sezer ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti. İzci Mersin Temsilcisi Beşir Yavuz, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus Gençlik Kampı’nda kamp yapan öğrencilerin teşekkürlerini iletmek amacıyla Başkan Vahap Seçer’i ziyaret ettiklerini söyledi.

Kız çocukları hem okuyacak, hem spor yapacak
Kız çocukları hem okuyacak, hem spor yapacak admin
Bu içerik 214 kez okundu.

  Tarsus Gençlik Kampı’nın geçtiğimiz yıllara göre daha düzenli, temiz ve güvenli olduğunu, hem izcilerden, hem vatandaşlardan olumlu görüşler aldıklarını ifade eden Yavuz, birçok okuldaki izci kulüplerinin Tarsus Gençlik Kampı’ndan faydalanmak için kendilerine başvurduğunu söyledi.

GENÇLİK KAMPI 28 BİN CİVARINDA ÇOCUK VE GENCİ AĞIRLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Gençlik Kampı’nın bu yıl içinde 28 bin civarında çocuk ve genci ağırladığını, çevre illerden de talep olduğunu, ancak önceliği Mersinliler’e verdiklerini kaydetti.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın çok farklı, faydalı çalışmalara imza attığını belirten Başkan Seçer, izci liderlerine ve öğrencilere bu çalışmalardan faydalanmaları çağrısında bulundu.

İzcilerin, sosyal faaliyetlere sürekli katılmak istediklerini söylemeleri üzerine Başkan Seçer, “Bu tür etkinliklerimiz sürecek. Konserler oluyor. Bunlara da çocukları dahil ediyoruz. Belediye sizin. Kültürle, sanatla, sporla ilgili dairelerle irtibatlı olun” diye konuştu.

“60 YATAKLI KIZ ÖĞRENCİ YURDU AÇIYORUZ”

İzcilik İl Temsilcisi Beşir Yavuz’un ve izci liderlerinin, Belediye bünyesinde izcilik kulübü kurulması yönündeki önerisini de olumlu değerlendiren Başkan Vahap Seçer, “19 spor branşında faaliyetlerimiz var. 60 yataklı kız öğrenci yurdu açıyoruz. Kırsal mahallelerde başarılı sporcularımız var. Bu çocuklar hem Mersin merkezde eğitimlerini alacak hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kayıtlı sporcusu olacak” dedi.

ÇOCUKLAR, SEÇER’İ KAMPA DAVET ETTİ

Başkan Seçer, ayrıca izci çocukların Çanakkale gezisi talebini ve kamp davetini memnuniyetle kabul etti.Ziyaret sonunda izci öğrenciler ve izci liderleri, Başkan Vahap Seçer ile birlikte fotoğraf çektirdi. İzcilerin işaretiyle selam veren Başkan Seçer, “Kısa süreliğine de olsa ben de izci oldum” diyerek konuklarını uğurladı. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor