Advert

Özyiğit: Kadın cinayetleri artık son bulsun

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Belediye Meclis toplantısında yaptığı konuşmada geçtiğimiz gün Ordu’da evine giderken, kendisini takip eden firari hükümlü tarafından katledilen Ceren Özdemir’e Allah’tan rahmet, ailesine ise başsağlığı diledi. Başkan Özyiğit, "Gün geçmiyor ki bir canımız cehaletin getirdiği nedenlerle yok olmasın, kadın cinayetleri artık son bulsun. Toplumsal olarak kadın cinayetlerine dur dememiz gerekir" dedi.

Özyiğit: Kadın cinayetleri artık son bulsun
Özyiğit: Kadın cinayetleri artık son bulsun admin
Bu içerik 229 kez okundu.

Yenişehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit başkanlığında yapıldı.  Meclis toplantısında komisyonlardan gelen 9 madde görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

ÖĞRENCİ YURDU VE YAŞLI YAŞAM MERKEZİ 2020 YILINDA AÇILIYOR.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Özyiğit,Yenişehir’deki ikinci öğrenci yurdunun inşaatının tamamlandığını ve ikinci eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçeceğini söyledi. 2020’nin ilk döneminde ise Yaşlı Yaşam Merkezi’nin hizmete açılacağı müjdesini verdi. Özyiğit, Bilim ve Deney Merkezi’nde de önemli adımlar atıldığını ve açılışının 2020 yılına yetişebileceğini söyledi.

YENİŞEHİR’DE SIFIR ATIK BİRİMİ KURULUYOR

Yenişehir Belediye Meclis Toplantısında belediye bünyesinde Sıfır Atık Biriminin kurulması ile ilgili teklife ait Ekoloji Komisyonu ile  Gıda, Tarım ve Sağlık Komisyonunun ortak raporu görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

“GELİR ARTTIRICI FAALİYETLER ÖNCELİĞİMİZDİR”

Yönetime geldikleri günden bu yana gelir arttırıcı faaliyetlerde bulunduklarına dikkat çeken Özyiğit, “5 kişilik bir ekip Nisan ayından beri çalışıyor. 6 bin 600 adet emlak vergisi tahakkuk ettirilmemiş yapı tespit ettik. Bunun dışında Yenişehir sınırları içerisinde bulunan bir AVM’nin bugüne kadar emlak vergisi vermediğini gördük. Geriye dönük teşvik süresinin bitimi 3 yıla dayanıyor biz de o süreden itibaren işlem yaptık, gelir artırıcı çalışmalar bizim önceliklerimizdendir” dedi.

Yenişehir Belediyesi’ne dava açan vatandaşlarla da anlaşma sağladıklarını söyleyen Özyiğit, kurdukları ekibin çok olumlu sonuçlar aldığını ve karşılıklı mutabakatlarla her iki tarafından kazanç sağladığını vurguladı.(Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
CHP'nin kanun teklifine barolardan destek
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi
Tarsus İdman Yurdu yönetimi destek istedi